Про бібліотеку

Наукова бібліотека НУБіП України є однією із найбільших бібліотек вищих аграрних закладів освіти України.

   Сьогодні  це сучасний науковий, культурно-освітній, інформаційний центр, що забезпечує реалізацію потреб користувачів у одержанні найновішої інформації. одночасно формує інформаційну культуру майбутніх спеціалістів, які будуть працювати в прнципово нових умовах інформаційного суспільства.

   Бібліотека починає свою історію із 1904 р., коли було засновано бібліотеку Агрогуртка Київського політехнічного інституту, пізніше сільськогосподарського відділення КПІ, з 1924 р. – бібліотека Київського сільськогосподарського інституту, з 1954 р. – бібліотека Української сільськогосподарської академії, з 1992 р. – бібліотека Українського державного аграрного університету, сучасна назва з 2000 року.

   З 2006 р. бібліотека НУБіП України отримала статус національної депозитарної бібліотеки FAO (Food and Agricultural Organization) в Україні. 

   Площа, яку займає бібліотека, становить 2528 кв. м. До структури центральної бібліотеки входять 5 філій, які знаходяться в ННІ університету, та 5 відділів.

  Основна функція бібліотеки – забезпечення літературою та інформацією навчально-виховний процес, здійснення повного і якісного бібліотечно-бібліографічного обслуговування всіх категорій читачів університету згідно з інформаційними запитами на основі широкого доступу до бібліотечних та інформаційних ресурсів. 

   Одним із головних завдань бібліотеки – формування фонду відповідно до профілю університету та інформаційних потреб усіх категорій користувачів. Бібліотечний фонд багатогалузевий, нараховує понад один мільйон примірників вітчизняної та зарубіжної літератури, у т.ч. рідкісних видань, спец. видів науково-технічної літератури і документів (з 1984 р.), авторефератів дисертацій (з 1950 р.), дисертацій (з 1946 р.), більше 500 назв журналів та більше 50 назв газет. Фонд комплектується матеріалами з сільського та лісового господарства, економіки, техніки та суміжних наук.

   Бібліотечне обслуговування читачів проводиться на 8 абонементах, у 7 читальних залах на 527 місць, з яких 4 – галузеві, 1 універсальний та 1 спеціалізований читальний зал для професорсько-викладацького складу, аспірантів та магістрів – Reference Room; МБА; каталоги, в т.ч. електронний (понад 180000 одиниць записів); бібілографічні картотеки в тому числі персоналії (з 1954 р.); фонд довідкових і бібліографічних видань Така розгалужена система бібліотеки дає можливість щорічно обслуговувати всіма структурними підрозділами понад 40000 користувачів у рік, у т.ч. 14000 студентів. Книговидача становить більше мільйона примірників у рік.


Корпус №4, де розташована центральна філія бібліотеки
Вигляд з вул. Героїв Оборони

 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook