Завершальні яскраві акорди випускників

31 травня 2024 року

Вирішальним фактором в овочівництві є впровадження інтенсивних технологій вирощування, у яких важливе місце займає сорт або гібрид. Державний реєстр сортів рослин України у 2024 р. пропонує для виробництва 3272  сортів і гібридів овочевих культур. Враховуючи те, що виробнику важко зорієнтуватися в такому різноманітті, розроблена вибіркова дисципліна «Олерографія, вивчення якої є важливою умовою фахової підготовки бакалаврів за спеціальністю 203 «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство».

При впровадженні нових видів і сортів на ринок важливою є дегустаційна оцінка, яка дає можливість оцінити їхні смакові властивості. На заключних заняттях 13 травня 2024 р. з дисципліни «Олерографія» студенти 4 курсу мали змогу в очному форматі провести дегустаційну оцінку зеленних і багаторічних культур.

Смакову оцінку студенти визначали листкових сортів групи Лолло Біондо – Левістро, Ліворно та Лолло Росса – Кармесі, Конкорд, з дубоподібними червоними листками Ентоні. Високою смаковою оцінкою відзначився сорт з хрусткими листками Левістро. Визначали смакову оцінку сортів шпинату, який на відміну від салатів, вживають переважно у відвареному вигляді з подальшою зміною їхнього смаку приправами та прянощами. 

Серед зеленних культур з родини капустяні дегустацію провели сортів капусти японської або мізуни з червоними та зеленими листками. Зелень мізуни соковита з м’яким смаком, яка має відтінок гірчиці. Індау посівний та дворядник тонколистий мають дуже характерний горіхово-гірчичний присмак і аромат, молоді листки цих рослин називають спільною назвою «руколою». Дегустацію провели сортів індау посівного вітчизняної селекції Барвінковий і Знахар та голландського сорту дворядника тонколистого – Летіція. Студенти переконались, що вирощування нових зеленних культур розширить асортимент овочів для здорового харчування.

Серед багаторічних культур перспективною овочевою та лікарською культурою є спаржа. Біохімічний склад спаржі на відміну від інших овочів дуже багатий та оригінальний. Спаржа стимулює виділення надлишкової рідини з організму, знімає болі в серці, очищає печінку, допомагає лікувати простатит і простудні захворювання. Водночас спаржа підвищує життєвий тонус, та працездатність людини.

 

На овочевому полі кафедри овочівництва і закритого ґрунту в НЛ «Плодоовочевий сад» закладена колекція сортів спаржі на гребнях під агроволокном. На заняттях студенти мали можливість вивчити їхні сортові ознаки та провести дегустацію відбілених і зелених пагонів сортів спаржі Баклім F1, Гійнлін F1 і Гролім F1. Дегустаційну оцінку визначали за консистенцією та текстурою м’якуша, наявністю гіркоти в пагонах та їхнім смаком.  Високими смаковими властивостями відзначились зелені пагони всіх сортів за рахунок вищого вмісту цукрів у них і наявності меншої гіркоти. За результатами дегустації найвищу смакову оцінку отримали білі та зелені пагони гібриду Баклім F1.

Загалом для більшості майбутніх фахівців культури, які дегустували,  були новими, однак їхнім смаком були приємно вражені.

Бажаємо успіхів на іспитах й остаточному контролі знань на атестаційному екзамені!! Мирного неба та нових здобутків в опануванні фахового рівня! Чекаємо в магістратурі!

 

Ірина Бобось,

доцент кафедри овочівництва і закритого ґрунту

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook