НОВА СТАНЦІЯ МОНІТОРИНГУ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ ВСТАНОВЛЕНА НА КАФЕДРІ ГЕОДЕЗІЇ ТА КАРТОГРАФІЇ

1 травня 2024 року
Факультет землевпорядкування, навчальний корпус №6
   25 квітня 2024 року на фасаді 6 корпусу, зокрема на кафедрі геодезії та картографії, встановлено та налаштовано функціонування автоматичної станціі моніторингу якості атмосферного повітря SaveEcoSensor3.0.

 

   Над встановленням станції працювали професор кафедри загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності Володимир Боголюбов разом з аспірантом Денисом Сагайдаком. Кафедра геодезії там картографії вдячна високоповажному панові професорові Володимиру Боголюбову за сприяння отриманню та введенню в дію цього обладнання, яке дозволяє в безперервному режимі відстежувати екологічний стан приземного шару атмосферного повітря.
   Наявність такої станції є дуже важливою, адже студенти факультету землевпорядкування слухають вибіркову дисципліну «Геоекологічний моніторинг», а отримані матеріали моніторингового дослідження якості повітря використовуватимуться при виконанні практичних робіт та підготовці доповідей на студентський науковий гурток "Картографічне моделювання проблем природокористування".

Показники, які вимірює станція

   Станція моніторингу якості повітря SaveEcoSensor 3.0 дозволяє вимірювати вміст пилу фракцій 2.5 та 10 мікронів у повітрі (PM2.5 і PM10) Інтегрований сенсор температури-вологості-тиску дозволяє автоматично коригувати отриману інформацію у залежності від погодних умов.

   Ця станція вже ефективно розповсюджує інформацію та зафіксована на карті платформи SaveEcoBot. Вона сприятиме поширенню знань про екологічний стан навколишнього середовища і чинники, які на нього впливають, та долученню до заходів зі збереження навколишнього середовища у доброму стані. За даними, отримуваними з допомогою станції, можна знайомлюватися за посиланням www.saveecobot.com/station/21986.
   Станом на 13:00 1 травня індекс якості повітря має добрий рівень - 9. А ось на 9:00 індекс становив 18. Діапазон доброго рівня 0-50. Проаналізувавши дані за декілька днів, можна сказати, що після 13 години рівень показника зменшується.

   Отже, станція моніторингу працює, робить свій інформаційний внесок у формування бази даних про стан атмосферного повітря та його цілодобову динаміку в урбосистемі Києва.

Інна Чеботарьова,

фахівець 1 категорії кафедри геодезії та картографії

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook