На засіданні наукової ради факультету землевпорядкування відбувся попередній захист докторської дисертації

24 квітня 2024 року
факультет землевпорядкування
 23 квітня 2024 р. на засіданні наукової ради факультету землевпорядкування відбулась публічна презентація наукових результатів докторської дисертації кандидата економічних наук, доцента кафедри землевпорядного проектування, Олександра Чумаченка на тему: «Теоретичні засади оцінки земельно-ресурсного потенціалу європейських країн в економічному та екологічному вимірах» з наукової спеціальності 08.00.06 «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища» з галузі знань «Економічні науки». Науковий консультант – Андрій Мартин, завідувач кафедри землевпорядного проектування НУБіП України, доктор економічних наук, професор.

 

 У дисертаційному дослідженні Олександр Чумаченко висвітив теоретичні та практичні питання використання земельно–ресурсного потенціалу європейських країн у контексті глобальних кліматичних викликів, зростання чисельності населення та забезпечення продовольчої безпеки. Враховуючи важливість земельних ресурсів кожної країни як фундаменту стабільності та процвітання суспільства, обґрунтовано необхідність в оцінюванні їх соціально–економічного та екологічного потенціалу. Що дозволить, серед іншого, розробити стратегії та підходи для інтеграції України в європейський природоресурсний простір.

 Офіційні рецензенти роботи – доктор економічних наук, професор, директор Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Боярська лісова дослідна станція» Міністерства освіти і науки України Анатолій Карпук; доктор економічних наук, професор кафедри земельного кадастру, член-кореспондент НААН України Ірина Новаковська; доктор економічних наук, професор, провідний науковий співробітник Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Боярська лісова дослідна станція» Міністерства освіти і науки України Василь Голян зазначили, що дисертаційна робота у повній мірі відповідає вимогам до дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук, а також паспорту спеціальності 08.00.06 «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища», і може бути рекомендована до подання у спеціалізовану вчену раду.

 Враховуючи актуальність теми, наукову та практичну цінність результатів і висновків, викладених у дисертації, наукова рада факультету землевпорядкування рекомендувала дисертаційну роботу Олександра Чумаченка до захисту у спеціалізовану вчену раду.

 Щиро вітаємо Олександра Миколайовича з подоланням ще однієї сходинки до отримання наукового ступеня доктора економічних наук і бажаємо невичерпної енергії, творчої наснаги та нових звершень у роботі й наукових пошуках!

 

Олексій Жук,

секретар наукової ради факультету землевпорядкування 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook