Участь гуртківців секції «Водний екоінспектор» в Х Міжнародній науково-практичній конференції «Екологія – філософія існування людства»
Участь гуртківців секції «Водний екоінспектор» в Х Міжнародній науково-практичній конференції «Екологія – філософія існування людства»
25 квітня 2024 року
За традицією, на базі кафедри екології агросфери та екологічного контролю 24 квітня 2024 року пройшла Х Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Екологія – філософія існування людства».
Під керівництвом координатора секції «Водний екоінспектор» доцента кафедри екології агросфери та екологічного контролю Віти Петрівни Строкаль на конференції представили свої наукові роботи студенти 3 та 4 курсів спеціальності 101 «Екологія», зокрема Дарина Мандрика, Анастасія Швець-Машкара, Анастасія Марченко, Анна Балаценко.
Якість води р. Південний Буг у пунктах водозабору та головні виклики, які посилюють ризики погіршення якості води представила студентка Дарина Мандрика. Під час доповіді вона зосередила увагу на сучасному стану очисних споруд та каналізаційної мережі, продемонструвала зміну концентрації показників якості води за 2020-2023 роки.
Питання якості природних вод підняла на конференції студентка Анастасія Швець-Машкара. Вона розповіла про головні гідрологічні особливості р. Десна, точкові та дифузні джерела забруднення, які виступають головними чинниками погіршення якості природної води у р. Десна.
Досить цікаву доповідь на тему «Зміни у динаміці р. Деркул Луганської області у період 2019-2024 роки» представила студентка Анастасія Марченко. Доповідь включала цікаві наукові факти щодо системи технічної очистки річки у період повномасштабного вторгнення рф на територію України. Ілюстраційний матеріал містив гідрологічні та гідроморфологічні зміни р. Деркул, а також вплив війни на екологічний стан річкової системи даної річки.
Продовжуючи доповіді про екологічні проблеми природних вод України, з науковою доповіддю виступила Анна Балаценко, яка донесла до аудиторії головні виклики, які нині посилюють погіршення якості води Чорного моря та зменшення біорізноманітності морської екосистеми. Під час доповіді вона зосередила увагу на впливі періоду COVID-19 на збільшення мікро-та макро-пластикового забруднення у морській екосистемі та впливі війни що викликав погіршення стану якості води та зменшення водної біоти.
Як координатор секції «Водний екоінспектор» вважаю що такі заходи, як участь у конференціях, позитивно впливають на комунікативні та розвиваючі професійні навички студентів. Під час виступів вони мають дискусії з науковим персоналом та молодими вченими, чим самим підвищують свій рівень володіння соціальними навичками (soft skills), які є досить необхідними для майбутньої професійної діяльності.
Віта Строкаль, доцент,
координатор секції «Водний екоінспектор»