Інтерактивний соціально-екологічний захід «Молодь приймає рішення», як один із методів неформальної освіти студентів та студенток

4 квітня 2024, 8:02
20 березня 2024 року на базі кафедри екології агросфери та екологічного контролю відбулася презентація кейсів сталого розвитку представниками та представницями відділу корпоративно-соціальної відповідальності Національної енергетичної компанії «Укренерго» для студентів та студенток наукового гуртка «Екологія довкілля» 1, 2 і 4-го курсів ОС «Бакалавр» спеціальності 101 «Екологія» та слухачів магістратури ОПП «Екологічний контроль і аудит» і «Охорона навколишнього природного середовища». Спікерами заходу були: експертка з корпоративно-соціальної відповідальності НЕК «Укренерго»Юлія Володимирівна Лазарюк, експертка з охорони довкілля і кандидатка біологічних наук Ганна Миколаївна Якименко та провідний фахівець з екологічної політики Віталій Валеріанович Рожко. Активну участь у проведенні заходу прийняли доцент кафедри Євгеній Михайлович Бережняк тадоцентка Віта Петрівна Строкаль, а також старша викладачка Анна Анатоліївна Сербенюк
 
Студентська молодь - рушій змін, прогресивна верства суспільства, тому їм, як нікому іншому, необхідно було б відвідати цей захід.
Питання щодо енергетичної незалежності підприємств, установ та домогосподарств нині є надважливим, адже через повномасштабну війну енергетичний сектор зазнав величезних втрат, саме тому ще на початку презентації був зроблений акцент на оптимізації обсягів енерговитрат і впровадженні енергетичного менеджменту.
Зокрема, Віталій Валеріанович Рожко коротко ознайомив студентство із можливостями компанії, напрямками її виробничої діяльності, дотриманням екологічних принципів сталого розвитку, які, при їх реалізації, сприятимуть соціальному прогресу і поліпшенню добробуту суспільства.
Слід зазначити, що НЕК «Укренерго» є оператором системи енергопередачі України і членом Європейської мережі операторів системи передачі електроенергії (ENTRO-E). Головні завдання ОЕС України направлені на централізоване диспетчерське управління для забезпечення балансу виробництва й споживання електроенергії, передачу її магістральними і міждержавними мережами із дотриманням критеріїв якості електроенергії, паралельної роботи із суміжними енергосистемами. 
Експертка з корпоративно-соціальної відповідальності компанії Юлія Володимирівна Лазарюк ознайомила студентство із професійними обов’язками співробітників та співробітниць свого відділу,  при цьому  наголосила на запровадженні принципів згуртованості всіх у компанії, що базується на відповідальності та успішний діяльності усіх зацікавлених сторін, враховуючи споживачів , робітників та робітниць компанії, громади та суспільне середовище. Фахівці та фахівчині відділу, у рамках своїх соціально-екологічних ініціатив, співпрацюють із громадами у регіонах, закладами освіти, організаціями природно-заповідного фонду.
Експертка з охорони довкілля Ганна Миколаївна Якименко презентувала доповідь на тему «Кейси НЕК «Укренерго» зі сталого розвитку», де зосередила увагу слухачів і слухачок на глобальних цілях сталого розвитку і детальніше пояснила ті цілі, які є провідними у їхній компанії. Також на конкретних прикладах Ганна Миколаївна продемонструвала важливі екологічні рішення з питань збереження біорізноманіття – проєкти «Подаруй оселю кажану» та «Збереження екоталісману – ящірки зеленої», науково-освітній проєкт «GREENEVALUATION”, проєкт в рамках взаємодії з громадами «Гарний сусід», проект «Безпека під час війни», донорську ініціативу «Рятівна енергія твоєї крові». На цьому захід не зупинився, адже далі було не менш цікаво.
У другій частині свого заходу експерти та експертки провели інтелектуальну інтерактивну гру «Молодь приймає рішення». Суть її полягала в тому, що студенти та студентки об’єднувалися у групи із різних курсів по 5 осіб, відбиралися лідери груп, які витягували картки із назвами різноманітних країн світу та їх екологічними (енергетичними) проблемами. За п’ятихвилинний період часу група мала знайти найефективніші рішення кожної із проблем, спочатку самостійно, силами однієї країни, а потім і спільно – «колективними ресурсами і розумом, а як результат - досягти сталого розвитку планети та людства. Опісля відведеного для роздумів часу лідери представили ідеї і думки своїх груп.
 
Навіть повітряна тривога не стала на заваді, адже захоплююча інтерактивна гра продовжилася просто  в укритті.
 
Другий етап інтерактивної гри був досить жвавим і активним. На цьому етапі групи отримали конверти із віртуальними коштами за які вони могли домовитися із представниками інших груп, купити чи продати необхідні кейс-пакети для вирішення проблеми своєї країни. За декілька хвилин лідери представляли рішення екологічних питань і загальну суму коштів, що лишилася опісля відповідних трансакцій. Найцікавішим є те, що дехто із груп примудрився зібрати чималу суму грошей, однак ефективних ідей для досягнення мети так і не подав. Натомість були й такі, які фактично залишилися без коштів, проте вирішили проблему. Це яскраво продемонструвало як згуртованість та зацікавленість у подоланні проблеми освітлює шлях до її ж вирішення. У підсумку перемогла група, де лідеркою була студентка 2-го курсу ІІ групи Єлизавета Черниш, членкиня наукового гуртка «Екологія довкілля». На думку усіх присутніх вони найкраще впоралися із завданням і заслужено перемогли.
 
Як подяку група отримала фірмові сувеніри з рук експертів та експерток – блокноти і ручки виготовлені із вторинної сировини, а студент 2-го курсу ІІ групи Данило Дяченко та магістр ОПП «Екологічний контроль і аудит» Владислав Гумінський отримали дипломи за оригінальні ідеї і лідерські якості своїх груп.  
Від імені колективу кафедри екології агросфери та екологічного контролю щиро дякуємо НЕК «Укренерго» за ініціативу проведення такого необхідного та цікавого  заняття, яке допомогло майбутнім фахівцям та фахівчиням освоїти необхідні  компетенції та навчитися приймати оперативні рішення у важливих екологічних питаннях. Сподіваємося, що подібний «brain storm» буде далеко не останнім і такі зустрічі періодично проводимуться на теренах НУБіП України для студентів і студенток спеціальності 101 «Екологія».  
 
 
Керівники наукового гуртка «Екологія довкілля»

доценти кафедри Євгеній Бережняк і Віта Строкаль 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook