Чоловіча збірна НУБіП України з футзалу відібралася до фінальної частини чемпіонату України серед ЗВО
Чоловіча збірна НУБіП України з футзалу відібралася до фінальної частини чемпіонату України серед ЗВО
1 квітня 2024 року
НУБіП України
Вперше в історії збірної НУБіП України з футзалу команда заявилася у чемпіонат України з футзалу серед ЗВО. Як новій команді нашій збірній необхідно було пройти попередній етап, щоб потрапити до фінальної частини змагань. Згідно жеребкування нашим хлопцям дісталася команда Сумського державного університету, з якою необхідно було зіграти дві гри: одну вдома та одну на виїзді.
Перший матч відбувся 11 березня у спортивному комплексі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Команда суперників підсилила свій склад двома молодими спортсменами, що беруть участь у супер лізі чемпіонату м. Києва з футзалу. Однак, цього року 6 гравців нашої збірної також набиралися досвіду, граючи у першій лізі чемпіонату міста Києва з футзалу. Перший матч виявився дуже насиченим на голи. Обидві команди демонстрували класний футбол, але не обійшлося без червоних карток. Наш воротар Денис Пушенко (гуманітарно-педагогічний ф-т, спеціальність «Фізична культура і спорт») необачно зіграв рукою за межами штрафного майданчику, за що і був покараний вилученням. Наша команда пропустила 6 очок, але змогла перелаштувати гру, відіграти м’ячі, і у підсумку поступилася лише 6:8.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u101/futzal_1.jpg)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u101/futzal_2.jpg)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u101/futzal_3.jpg)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u101/futzal_4.jpg)
25 березня відбувся матч-відповідь. Сумська команда приймала збірну НУБіП України. Сумчанам, аби пробитися далі, потрібно було не програти. Навіть поразка з різницею в один м'яч приносила студентам Сумського державного університету путівку до наступного кола змагань. У першому таймі наші хлопці багато атакували, але так і не змогли забити у ворота Дмитра Зікратого. Не змогли забити Владиславу Кулику і сумчани.
Зі стартовими нулями на табло команди розпочали другий тайм. Рахунок 0:0 протримався п'ять хвилин, коли м'яча у ворота СумДУ забив Віктор Головатюк (гуманітарно-педагогічний ф-т, спеціальність «Фізична культура і спорт»). За хвилину Дмитро Мельничук (гуманітарно-педагогічний ф-т, спеціальність «Фізична культура і спорт») також відзначився у воротах суперника. Такий рахунок не влаштовував вже ані команду СумДУ, ані нашу збірну. У випадку нашої перемоги у два м'ячі довелось би бити пенальті. Тож команди почали більш агресивно атакувати, але більше пощастило нашим хлопцям. На 34 хвилині автогол зависали на Ярослава Сметаненка.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u101/futzal_5.jpg)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u101/futzal_6.jpg)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u101/futzal_7.jpg)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u101/futzal_8.jpg)
Після пропущеного м’яча тренер сумчан Олександр Шумило взяв хвилинний тайм-аут, після якого СумДУ почав грати у п'ять польових. Але сумчани помилились в атаці і на 37 хвилині гри дальнім ударом Антон Росс (гуманітарно-педагогічний ф-т, спеціальність «Фізична культура і спорт») відправив м'яча у ворота СумДУ. У підсумку 4:0 на користь збірної НУБіП України.
Тож вперше в історії НУБіП України наша збірна відібралася до фіналу восьми, який відбудеться на початку квітня в Івано-Франківську.
Микола КОСТЕНКО,
завідувач кафедри фізичного виховання