Міжнародні організації запрошують до партнерства

27 березня 2024, 17:20
 
Сьогодні кафедра бджільництва НУБіП України приймала гостей із США та Польщі. Вже третій рік Україна бореться за свою державність з підступним сусідом. Весь цивілізований світ та безліч організацій стали на сторону нашої країни, допомагаючи нам долати ворога. Однією із таких благодійних громадських організацій є Greater Good Charities із центральним офісом у Сіетл – найбільшому місті штату Вашингтон.
 
 
З початком війни Greater Good Charities надала Україні важливе фінансування та підтримку у нагальних потребах біженців, не оминаючи увагою й їх домашніх тварин
Оскільки війна триває третій рік поспіль, розширюються зусилля, щоб допомогти пасічникам України. Відомо, що бджоли відіграють важливу роль у природних екосистемах  і виробництві їжі для людства, але на сьогодні значна частина бджолиних сімей України втрачається внаслідок ведення широкомаштабних бойових дій.
В сучасних умовах, крім виробництва різнобічних видів продукції, пасічники надають свою базу для реабілітації ветеранів війни. До цієї справи та його фінансування залучаються різні міжнародні організації.
 
Зважаючи на те, що кафедра бджільництва НУБіП України займає чільне місце в науково-освітянському забезпечені галузі висококваліфікованими спеціалістами, її відвідала представницька делегація благодійної організацій Greater Good Charities на чолі з головою Братства бджолярів України Тетяною Юріївною Васильківською.
 
 
 
Співробітники кафедри бджільництва радо зустріли гостей, провели показ навчальних та наукових лабораторій, наочно продемонстрували можливості кафедри для здійснення освітянських послуг. Профільні викладачі розповіли про організацію ними різних курсів в очному та дистанційному форматах. Особливу увагу звернули на матеріально-технічну базу кафедри, яка постійно оновлюється. Великий інтерес гостей викликала колекція різних воскотопок, медогонок. Неабиякий інтерес викликав музей бджільництва в історичному аспекті. Заокеанські гості були здивовані, що Україна є першою у світі з винайдення П.І. Прокоповичем розбірного рамкового вулика у 1814 році тоді, як американське бджільництво прийшло до нього тільки в 1850 р.
 
 
 
Гості кафедри відмітили, що в Україні є чомусь вчитися, тут радо готові ділитися своїми здобутками. Обговорили можливості кафедри, провели певну дискусію і будемо чекати результатів цієї зустрічі, та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю, між українським, амриканським та польським народами. Така співпраці стане новим етапом розвитку українського бджільництва та вамогою допомогою нашим ветеранам в їх реабілітації.
 
 
Завідувач кафедри бджільництва М. Повозніков,
доцент кафедри бджільництва І. Головецький
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook