Еколого-економічні аспекти землекористування: атестація аспірантів кафедри геодезії та картографії

14 лютого 2024, 17:10
Навчальний корпус № 6, ауд. 114

  У сучасному світі, де сталість ресурсів та збереження екологічної рівноваги у навколишньому середовищі стають дуже актуальними проблемами, велика увага приділяється дослідженню еколого-економічних проблем землекористування. Аспіранти кафедри геодезії та картографії активно працюють над вирішенням цих проблем через проведення власних дисертаційних досліджень.

  14 лютого 2024 року проведено атестацію аспірантів кафедри геодезії та картографії всіх років навчання. Атестація проводилась в очному форматі, на засіданні кафедри, де аспіранти доповідали про хід власних досліджень та отримані результати.

   Аспірантка третього року навчання Городнича Анастасія Валеріївна (тема дисертаційної роботи: "Організаційно-економічні засади раціонального використання самосійних лісів на землях сільськогосподарського призначення") досліджує проблему ефективного використання лісових ресурсів на землях, призначених для сільськогосподарських цілей. Її робота важлива для забезпечення сталого лісокористування та збереження біорізноманіття. Результати досліджень достатньо широко апробовані на конференціях та публікаціях.


  Аспірант другого року навчання Куценко Олексій Олександрович (тема дисертаційної роботи: "Еколого-економічні засади оцінювання збитків особливо цінним землям, завданим військовими діями") досліджує вплив воєнних дій на особливо цінні землі та розробляє методи оцінювання збитків, завданих цим землям війною. Його робота матиме важливе значення для розробки стратегій відновлення природних і природно-господарських екосистем у післявоєнний період. Завдання, передбачені планом роботи, виконані.


  Аспірантка другого року навчання Степчук Яніна Анатоліївна (тема дисертаційної роботи: "Економічне стимулювання підвищення лісистості територіальних громад для досягнення цілей сталого розвитку") розробляє методи стимулювання збільшення лісистості у різних ландшафтах територіальних громад з метою досягнення сталого розвитку. Її робота спрямована на пошук нових підходів до збереження і відтворення лісових ресурсів. Кафедра відзначає високий рівень публікаційної активності аспірантки.

 


   Аспірант другого року навчання Гуменяк Роман Іванович (тема дисертаційної роботи: "Еколого-економічна оцінка інформаційного забезпечення землекористування в межах природоохоронних територій") досліджує ефективність інформаційного забезпечення землекористування у природоохоронних зонах. Його робота спрямована на вдосконалення системи моніторингу та контролю за використанням природних ресурсів обєктів ПЗФ.

 

  Аспірант другого року навчання Жила Іван Анатолійович (тема дисертаційної роботи: "Еколого-економічна ефективність агролісівництва на малопродуктивних землях в умовах воєнного стану") досліджує можливості використання агролісівництва для поліпшення якості ґрунтів та підвищення ефективності використання малопродуктивних земель в умовах воєнного стану. Його робота має важливе значення для забезпечення отримання додаткової продукції та підвищення екологічної стійкості агролісових ландшафтів в сучасних умовах.


  Аспірант першого року Ракша Олександр Миколайович (тема дисертаційної роботи: "Еколого-економічні засади раціонального використання та охорони земель дослідних полів науково-дослідних установ і навчальних закладів") досліджує проблеми раціонального використання земель науково-дослідних установ і навчальних закладів. Його робота спрямована на вдосконалення управління цими ресурсами з метою збереження їх екологічної цінності.

 

  Усі аспіранти проявили високий рівень підготовки та наукової компетентності у своїх дослідженнях. Кожна з їхніх робіт відображає глибоке розуміння проблем землекористування, а також високий рівень аналізу та методологічного обґрунтування досліджень.
В ході обговорення аспіранти отримали корисні поради та рекомендації від викладачів кафедри та своїх керівників. Зокрема, викладачі внесли пропозиції щодо покращення практичної частини дисертацій, спрямованих на більш детальне висвітлення результатів досліджень та їхнього практичного застосування. Також зазначалися пропозиції щодо збільшення публікаційної активності, що допоможе апробувати отримані результати серед широкого кола наукової громадськості та практикуючих фахівців.
Однак, не дивлячись на ці рекомендації, треба відзначити, що всі аспіранти гарно справилися з виконанням своїх індивідуальних планів досліджень. Вони продемонстрували високий рівень самостійності та наукової ініціативи у процесі підготовки своїх дисертаційних робіт.
Керівники досліджень висловили задоволення роботою аспірантів та впевненість в їхньому успішному завершенні дослідження. Вони підкреслили здатність аспірантів до впровадження отриманих знань у практику землекористування.

  Необхідність подальшої роботи над покращенням практичних аспектів досліджень та збільшення публікаційної активності безсумнівна, проте базові засади та результати, запропоновані аспірантами, вже становлять значний внесок в удосконалення еколого-економічних засад раціонального використання земельних ресурсів та їх охорони, а також відновлення порушених воєнними діями аграрних, лісових, урбогенних ландшафтів.

 

Бажаємо аспірантам плідної праці, наснаги та ентузіазму в продовженні роботи над власними дисертаційними дослідженнями. Хай кожен крок у науковому пошуку веде їх до нових відкриттів і досягнень, кожен день приносить нові здобутки, а дослідницький процес стане чудовим етапом їхньої наукової кар'єри.
 

 

Яніна Степчук
аспірантка 2-го року навчання кафедри геодезії та картографії

 


Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook