Студмістечко: завершуємо 2023 рік

26 грудня 2023 року
  2023 рік був складним як для держави, так і для всієї родини Національного університету біоресурсів і природокористування України. Війна наклала свій важкий відбиток на всі сфери нашого життя, що змусило нас шукати нові відповіді на виклики сьогодення.
  Рік, що минає вкотре довів – усі намагання ворога здолати нас ракетами, залякати вимкненням електропостачання чи змусити зневіритись у Збройних Силах України є марними, оскільки головним для нас є воля та бажання жити на власній, незалежній, мирній українській землі.

  Колектив студентського містечка вірить у свої сили, адже ми маємо відповідну морально-психологічну атмосферу, що найяскравіше виявилося в перші тижні початку широкомасштабної агресії рф проти України та виявляється зараз, під час періоду воєнного стану протягом всього 2023 року.
  Студмістечко є серцем нашого НУБіП України, осередком розвитку особистості, плацдармом для цікавих стартапів, місцем комюніті між студентами. Ректор університету Станіслав Ніколаєнко приділяє особливу увагу гуртожиткам, намагається кожного року зробити максимум, щоб покращити соціально-побутові умови для проживання студентів. У рамках виконання програми «Голосіївська ініціатива-2025» щорічно здійснюються капітальні і поточні ремонти як житлових кімнат так і місць загального користування, оновлюється матеріально-технічна база, створюються нові локації для навчання, безпеки, спорту, відпочинку тощо.

  Підводячи підсумки, можна з гордістю сказати, що попри всі виклики 2023 року, скруту воєнного стану в країні, у кампусі вирувало студентське життя та не зупинялась клопітка робота. До 125-річчя з дня заснування alma mater територія студентського містечка зацвіла квітковими композиціями і ландшафтними проєктами. Оновили експозицію «Я люблю НУБІП», що знаходиться біля гуртожитку № 1 та поряд виготовили і встановили символічні цифри «125».
  Колектив студентського містечка спільно із господарським відділом університету зумів відремонтувати та облаштувати новими меблями близько 300 кімнат для поселення студентів нового набору. Гуртожитки університету на 2023-2024 навчальний рік прихистили близько шість тисяч студентів. Поблизу гуртожитку №2 встановлена альтанка, у якій студенти мають можливість відпочити після занять чи гри у волейбол або міні-футбол на спортивному майданчику із штучним покриттям. До слова, майданчик є одним із улюблених місцем мешканців, тож завжди доглянутий.
  За підтримки ректорату, цьогоріч рестайлінгу зазнали укриття. Окрім, доукомплектування посадковими місцями, оновили медичні аптечки, первинні засоби пожежогасіння і шанцевий інструмент. У гуртожитку №4 на етапі завершення капітальний ремонт бомбосховища, що також використовується мешканцями прилеглих будинків. Біля гуртожитку №10 дооблаштовується проєкт, який слугуватиме місцем для відпочинку, де мешканці матимуть змогу спілкуватися та випити запашної кави чи чаю.
  Впродовж року для студентів ми проводили повчально-виховні, практичні, патріотичні зустрічі із військовослужбовцями, які побували на передовій, працівниками Голосіївського ДСНС, керівництвом університету, тощо. На території кампусу організували перегляди кінофільмів, спортивні змагання із волейболу, доджболу, спільні толоки з прибирання.
  Одним із найвдаліших проєктів 2023 року є створення Центру з надання побутових послуг для мешканців у складі студентського містечка. Тепер студенти мають змогу взяти в оренду нові-сучасні холодильники для особистих потреб. Встановили та запустили аквабокси для очищення питної води. Реалізація якої відбувається поки лише у гуртожитках 6, 8, 11 проте в наступному році плануємо продовжити установку даних систем і в інших гуртожитках університету.

  У такий важкий для держави час, ми не забували про допомогу для наших захисників та людей, які постраждали внаслідок війни. Спільно з усією дружньою родиною НУБіПівців збирали гуманітарний вантаж для постраждалих від підриву російськими окупантами Каховської ГЕС, брали участь у благодійних зборах на потреби Збройних Сил України.
  Завдяки згуртованості колективу і мешканців ми організували проєкт «Коробка тепла для Захисника». Власними силами виготовили близько 350 окопних свічок, закупили найнеобхідніші речі для військових і змогли укомплектувати 15 добротних коробок. Сподіваємось така ініціатива принесе радість для наших воїнів, огортаючи теплом Різдва, зігріваючи душевно та тілесно.

  Ми разом завершуємо ще один рік у страшній реальності воєнного часу, що зачіпає багато моментів нашого повсякденного життя. Цей рік був випробуванням для кожного з нас, і завдання було не лише вижити, але й дивитися вперед з вірою та надією на краще майбутнє.
  З глибокою повагою і від щирого серця дякую ректорату на чолі з ректором Станіславом Ніколаєнком за підтримку, усьому колективу студентського містечка за плідну роботу та реалізацію планів, поставлених перед нами впродовж року. І низький уклін нашим воїнам за можливість жити і працювати у своїй країні!

  Нехай зміст святкових днів надихає нас і надалі працювати заради наближення перемоги і добробуту наших студентів. Бажаю Вам, вашим рідним і близьким різдвяної радості та переможного Нового року!

 

Сергій СТЕЦЮК,
директор студентського містечка

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook