Володимир Юрчишин: Ідея надання землі селянам у приватну власність народилася в Голосієві
Володимир Юрчишин: Ідея надання землі селянам у приватну власність народилася в Голосієві
6 березня 2015 року
6 березня. В університеті відбулася знакова подія – колектив вишу відзначав 90-літній ювілей з дня народження ректора Української сільськогосподарської академії Володимира Юрчишина.
![](/sites/default/files/u107/DSC_6321.jpg)
Ми маємо знати свою історію, сказав, відкриваючи святкування, ректор університету Станіслав Ніколаєнко. А знаний вчений-аграрник академік Юрчишин – то, безумовно, знакова її частина. Володимир Васильович закладав підвалини вищої аграрної освіти і науки. Обіймаючи посаду ректора УСГА, гідно продовжував розпочате попередниками.
![](/sites/default/files/u107/DSC_6353.jpg)
![](/sites/default/files/u107/DSC_6327.jpg)
Доля жорстко пройшлася по його життю: 38 років не був у стінах рідного вишу, який очолював з 1968 по 1975 роки. Сьогодні доля виправила цю історичну несправедливість.
![](/sites/default/files/u107/DSC_6372.jpg)
![](/sites/default/files/u107/DSC_6316.jpg)
![](/sites/default/files/u107/DSC_6318.jpg)
Приємно вражений теплим прийомом, ювіляр виступив із своєрідним звітом-спогадом про період ректорства, людей, які його оточували. Ті часи видалися багатими на наукові здобутки: що не кафедра – то наукова школа, що не факультет – то сукупність наукових шкіл. Все, що функціонувало в аграрній науці , – народилося в Голосієві, зазначив Володимир Васильович. Як, до речі, й ідея реформування відносин власності: саме нашому ювіляру належить ідея надання землі селянам у приватну власність – і це за радянських часів!
![](/sites/default/files/u107/DSC_6342.jpg)
![](/sites/default/files/u107/DSC_6326.jpg)
Звертаючись до загалу – знаних вчених і студентської молоді нинішнього університету – Володимир Юрчишин висловив сподівання, що спільними зусиллями нам вдасться відродити один з найкращих вишів України.
![](/sites/default/files/u107/DSC_6336.jpg)
Зі словами вдячності своєму вчителю і колишньому керівнику виступили доктори наук Василь Савчук та Олександр Єрмаков.
![](/sites/default/files/u107/DSC_6398.jpg)
![](/sites/default/files/u107/DSC_6392.jpg)
![](/sites/default/files/u107/DSC_6359.jpg)
Підсумовуючи зустріч, Станіслав Ніколаєнко наголосив: наше нинішнє завдання – базуючись на кращих традиціях української аграрної науки, розвивати її і прямувати вперед.
![](/sites/default/files/u107/DSC_6380.jpg)
![](/sites/default/files/u107/DSC_6334.jpg)
На завершення ювіляра привітали творчі колективи кафедри культурології університету.
![](/sites/default/files/u107/DSC_6408_0.jpg)
Також читайте інтерв'ю з Володимиром Юрчишиним.
Ольга Наконечна,
Валентин Обрамбальський