Учимося надавати домедичну допомогу

5 травня 2023 року
Ніжинський агротехнічний інститут

4 травня у рамках Всесвітнього дня охорони праці, що відзначався цього року під гаслом «Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип та право на роботі», представниками Ніжинського фахового медичного коледжу для співробітників інституту було проведено практичне навчання-тренінг з надання домедичної допомоги.

Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності. Одним із важливих завдань служби охорони праці, особливо в умовах воєнного стану, є надання працівнику певних знань і умінь з питань надання домедичної допомоги.

Головною умовою успіху під час надання першої допомоги потерпілим є швидкість дій та наявність навичок в особи, що надає допомогу. Домедична допомога, яку надає особа без медичної освіти до прибуття медичного працівника, не може замінювати допомогу з боку медперсоналу. Вона обмежується тимчасовим спиненням кровотечі, перев’язуванням рани або опіку, іммобілізацією перелому, заходами з реанімації, перенесення та перевезення потерпілого.

Учасники навчання були розподілені між трьома локаціями:

  • на першій локації Віктор НІКИТЕНКО розповідав про те як зупинити кровотечу прямим тиском на рану, що таке тампонада та гемостатики, як можна переносити пораненого. Кожен учасник спробував накласти бандаж та тиснучу пов'язку;
  • на другій локації Наталія ШЕВЛЮГА продемонструвала основні правила використання джгута-турнікета;
  • на третій локації під керівництвом Ірини ЩЕРБИНИ учасники тренінгу проводили серцево-легеневу реанімацію навчального манекену.

Кажуть: «Хочеш миру – готуйся до війни», а отже – будь готовий надавати домедичну допомогу.

Щиро дякуємо колегам за практичний досвід!

Тетяна ФЕДОРИНА,
начальник відділу охорони праці

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook