УРОК НА ВИРОБНИЦТВІ У СТОВ «ІНТЕР»

25 квітня 2023 року
Ніжинський агротехнічний інститут

20.04.2023 делегація студентів та викладачів нашого інституту на чолі з директором Василем Лукачем відвідали сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю “Інтер”, одне із найкращих у Чернігівській області. яке має близько 30 000 га сільськогосподарських угідь, власний елеватор, з рухомим залізнодорожним складом (два тепловози і 40 фірмових вагонів) для перевезення вирощеної продукції, сучасну і новітню сільськогосподарську техніку.

Нас гостинно зустріли і одразу ж продемонстрували високу якість кухні, пригостивши студентів смачними обідами. Після цього ми розподілились на дві групи і відбувся безпосередньо урок на виробництві.

Студентам спеціальності «Агроінженерія» проводив урок на виробництві головний інженер Роман Скляренко. Він підкреслив що сучасне виробництво неможливе без створення належних побутових умов для працівників, тому нам була показана побутова кімната для харчування і відпочинку та роздягальня з усіма зручностями для працівників СТОВ. Потім всі відвідали токарний цех, приміщення в якому установлений станок для обпресування шлангів, відвідали склад, з комп’ютеризованою системою обліку і видачі необхідних запчастин. Були продемонстровані криті ангари для зберігання сучасної техніки, та сама техніка, а саме: трактори, сівалки, зернозбиральні комбайни, та інша техніка з обробітку грунту та догляду за культурами, на превеликий жаль майже вся техніка іноземного виробництва. Особливу зацікавленість у студентів виявила майстерня для ремонту техніки з новітнім обладнанням, яка займається дефектуванням, технічним сервісом та ремонтом техніки яка знаходиться на території СТОВ. Протягом всього уроку на виробництві студенти задавали питання та отримували обгрунтовані відповіді.

Студентам спеціальності «Агрономія» проводив урок на виробництві заступник директора з виробництва СТОВ «Інтер» Владислав Тютюнник. Студенти мали змогу ознайомитися з організацією роботи підприємства та контролем за технологічними процесами на полях господарства в додатку «Агроконтроль».

Він показав як працює елеватор підприємства, який входить у трійку лідерів Чернігівської області, та розповів про режими зберігання продукції в сучасних умовах.

Студенти-агрономи побували в агрохімічній лабораторії господарства, обладнаній найсучаснішими приладами, де досліджуються якісні показники продукції рослинництва та визначається вміст азоту в ґрунті. Також були показані складські приміщення, де зберігаються добрива та насіння.

У ході дружньої розмови з майбутніми фахівцями Владислав Тютюнник розповів у чому полягає «тернистий шлях» агронома та закликав постійно навчатися й розвиватися, закріплюючи знання на практиці.

В заключній частині керівництвом господарства позитивно були відзначені декілька студентів: їх було запрошено для проходження практики в агрофірмі «Інтер».

Микола Ікальчик, завідувач кафедри агроінженерії
Ілля Царук, асистент кафедри агрономії
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook