Про участь та перемоги представників студентських наукових гуртків кафедри ТІДП у І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2022/2023 н.р.

21 квітня 2023 року

Залучення студентства до наукової роботи є одним із головних критеріїв якості вищої освіти, що сприяє підготовці фахівця високого європейського рівня. Не зважаючи на виклики воєнного стану, Інститут модернізації змісту освіти у своєму листі до керівників ЗВО від 30.01.2023 21/08-118 рекомендував останнім провести щорічний Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2022/2023 н.р. в один тур.

На виконання Наказу ректора НУБіП України  № 201 від 13.03.2023 р. «Про проведення І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2022/2023 навчальному році» керівники наукових гуртків кафедри теорії та історії держави і права представили на розгляд конкурсної комісії роботи своїх учасників. Цьогоріч гуртківці були залучені до двох спеціальностей - «Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень; філософія права» та «Право».

 

 

      Тематика студентських наукових робіт була суголосною українським реаліям та стосувалася таких явищ, як анексія («Анексійна політика Росії щодо України (1991 – 2023 рр.): історико-правовий аспект», Дмитро Грігалашвілі, студентський науковий гурток «Історико-правничі студії»), націологія («Зародження української націології в працях О. Бочковського та В. Старосольського», Катерина Шевченко, студентський науковий гурток «Дискусійний клуб «De Jure!»), рашизм («Історико-правова оцінка рашизму – політичної ідеології та соціальної практики владного тоталітарного режиму росії кінця XX – початку XXI ст.», Анастасія Кучер, студентський науковий гурток «Історико-правничі студії»). Значну увагу було приділено і урокам історії («Державотворчі процеси доби Української революції 1917-1921 рр.», Юлія Лис, студентський науковий гурток «Історико-правничі студії»).

 

Кожна представлена робота супроводжувалася жвавою дискусією між усіма присутніми. Зазначимо, що участь в обговоренні могли взяти як члени комісії, так і наукові керівники, конкурсанти, гості. Саме це і дозволило заходам перерости в щось набагато більше, ніж просто конкурс. Комісії висловили сподівання, що конкурсанти не зупиняться на досягнутому і продовжать свої наукові пошуки.

 

 

 

За результатами І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт скарбничка досягнень кафедри теорії та історії держави поповнилася ще чотирма перемогами:

1 місце – Дмитро Грігалашвілі (спеціальність Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень; філософія права», наукова керівниця - Ірина Єрмоленко).

2 місце – Катерина Шевченко (спеціальність «Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень; філософія права», наукова керівниця - Людмила Протосавіцька).

3 місце – Юлія Лис (спеціальність Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень; філософія права», наукова керівниця - Ірина Єрмоленко).

3 місце – Анастасія Кучер (спеціальність «Право», наукова керівниця - Ірина Єрмоленко).

 

Кафедра теорії та історії держави і права вітає представників студентських наукових гуртків та їх наукових керівників з перемогою і зичить подальших успіхів у наукових пошуках!

 

Віра Качур,

завідувачка кафедри теорії та історії держави і права

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook