Планові питання порядку денного координаційної ради з питань науково-технічної діяльності

12 квітня 2023 року
  11 квітня 2023 року відбулося планове засідання координаційної ради з питань науково-технічної діяльності, яке об’єднало очільників наукових підрозділів університету обговоренням важливих завдань провадження наукової діяльності.
  У вступному слові проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Вадим Кондратюк закцентував увагу на основних завданнях із підготовки міжнародної наукової конференції, присвяченої 125-річчю заснування університету, стані формування чергових випусків наукових видань, якості виконання науково-дослідних робіт, підготовці перспективних наукових проєктів для участі в конкурсному відборі МОН України.
 
 
 
  Надалі відповідно до порядку денного було заслухано та обговорено наукову доповідь завідувачки кафедри економіки, доктора економічних наук, професора Вікторії Байдали на тему «Європейський зелений курс: потенційні можливості та виклики для розвитку аграрного сектору економіки України». Під час доповіді були висвітлені питання щодо завдань, критеріїв та механізмів реалізації політики Європейського Союзу з провадження принципів Європейського зеленого курсу, можливостей реалізації політики «зеленого курсу» та викликів для аграрного сектору економіки України за умов збройної агресії рф та євроінтеграційних процесів, перспектив підготовки відповідних міждисциплінарних наукових проєктів ученими університету.
  Велику увагу приділено доповіді директора Українського науково-дослідного інституту сільськогосподарської радіології, доктора біологічних наук, професора Валерія Кашпарова про стан і перспективи розвитку інституту. Унікальність команди вчених інституту, матеріально-технічної бази та напрямів виконуваних наукових проєктів підтверджується активною співпрацею з провідними центрами радіологічних досліджень Японії, Великобританії, Франції, Норвегії. Активізація впливу університету на прийняття рішень державних органів у питаннях ведення сільського та лісового господарства, попередження та ліквідації наслідків радіаційних аварій на об’єктах критичної інфраструктури є одним із важливих завдань роботи колективу інституту як зразкового наукового підрозділу університету.
  Про стан підготовки Міжнародної науково-практичної конференції «Продовольча та екологічна безпека в умовах війни та повоєнної відбудови: виклики для України та світу» доповів начальник науково-дослідної частини Володимир Отченашко. Динаміка реєстрації та подання тез доповідей дає змогу впевнено прогнозувати участь понад тисячі учасників. Нині завершується формування програми пленарного та секційних засідань, готуються інформаційні матеріали, відпрацьовуються сценарії та технічні питання організації її роботи. Учасники засідання узгодили окремі організаційні питання щодо роботи секційних засідань та роботи конференції загалом.
 
  Подані на розгляд координаційної ради монографії представила т.в.о. начальника відділу науково-технічної інформації Вікторія Мельник. Були внесені пропозиції щодо уточнення назв робіт, розглянуті питання етапів розгляду робіт, рецензування та перевірки наукових праць на дотримання принципів академічної доброчесності.
  Серед інших питань обговорено пропозиції кандидатур на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук, виконання наказів ректора університету з проведення І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, ХІІ «Фестивалю студентської науки - 2023», стану подання коротких звітів та актів виконаних науково-дослідних робіт за перший квартал.
 
Артем Антонів,
молодший науковий співробітник,

секретар координаційної ради 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook