Вчена рада: перспективи розвитку Української лабораторії якості та безпеки продукції АПК і ефективні енерговитрати в системах закритого грунту

23 листопада 2022 року

 23 листопада 2022 року під головуванням Станіслава Ніколаєнка відбулося засідання вченої ради університету. За традицією перед розглядом питань порядку денного ректор вручив державні нагороди та відзнаки Геннадію Голубу, Івану Чумаченку, Наталії Грушанській, Володимиру Мельнику, Василю Бочкову, Сергію Осадчому, Олександру Світличному, а також кубки і грамоти спортсменам, які гідно представили НУБіП на всеукраїнських та міжнародних змаганнях – Володимиру Кульківському, Іллі Фурсі, жіночій збірній з футзалу, яку представила капітан Тетяна Сидоренко та тренер Олена Отрошко, чоловічій збірній з футзалу, яку представив капітан Ростислав Сидоренко та тренеру Миколі Костенку.

Потому очільник університету Станіслав Ніколаєнко представив короткий звіт за результатами діяльності протягом листопада. Колектив продовжує освітній, дослідницький процеси в умовах воєнного стану, постійних обстрілів росіянами, виводу з ладу інфраструктури тощо. Ректоратом, господарським службами розроблений і затверджений план на випадок повного припинення електро, водопостачання та водовідведення. Здійснені кроки з її реалізації. Системна робота зі студентством продовжувалася, відбулася зустріч Студентської організації з керівництвом, відзначений Міжнародний день студентів, кращих активістів нагороджено грамотами та премійовано. Завершилися захисти магістерських робіт і вже наступного тижня починається видача їм документів про освіту. Продовжувалася міжнародна діяльність, виховна, спортивна робота. У навчально-дослідних господарствах завершився сезон і йде контроль над організацією роботи в зимовий період. Та про плани на грудень – 22 відбудуться засідання ректорату та вченої ради, а 23-го конференція трудового колективу, яка заслухає звіт ректора про діяльність колективу в 2022 році та розгляне колективний договір.
 
 
 
Наукову доповідь з ефективного управління енергетичною складовою високотехнологічних підприємств на основі прогнозування представив професор Ігор Болбот. В обговоренні взяли участь професор Олег Мельник, професор Світлана Прилуцька, професор Юрій Ромасевич, які закцентували на необхідності розширення досліджень на біоінженерну сферу, можливостях ідентифікації хвороб в рослин, використання генетичних алгоритмів, поєднанні зусиль для створення системи закритого грунту, де вказані технології будуть застосовані та удосконалені. 
 
 
 
 
 
Про роботу вчених УЛЯБ АПК щодо поліпшення науково-дослідної та інноваційної діяльності доповіла директор Валентина Корнієнко. Вона закцентувала на структурі, кадровому забезпеченні, акредитації лабораторії та її розширенні, напрямах діяльності в 2022 році, співпраці з підрозділами університету, участі в підготовці аспірантів, магістрів, спільними дослідами, міжнародній співпраці, проектній діяльності  тощо. Серед перспектив Валентина Корнієнко виокремила максимальну участь в моніторинговому консорціумі зі стратегічно-реноваційної безпеки України, без пекової платформи, створення міжрегіональної структури з моніторингу хімічної та біологічної безпеки, національного міжгалузевого науково-дослідного центру генетичної експертизи біологічних об’єктів. Декан факультету харчових технологій та управляння якістю продукції АПК Лариса Баль-Прилипко та начальник науково-дослідної частини Володимир Отченашко відзначили позитивні зміни в діяльності лабораторії, необхідності розширення клієнтської бази, оскільки наявне фінансування достатнє лише для утримання підрозділу, а для цього, зокрема, брати участь в міжнародних грантах. Реалізації потребує потенціал тепличне господарство, наявне в лабораторії.
 
 
 
 
Проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергій Кваша представив звіт з виконання та план реалізації в наступному році стратегічної програми розвитку «Голосіївська ініціатива – 2025». Російське вторгнення в Україну стало головним чинником, який вплинув на діяльність колективу, зокрема й у реалізації задуманого та запланованого. У 2022 році виконано 554 заходи за всіма напрямами програми. На наступний рік заплановано здійснити 1054 заходи, при організації яких враховуватиметься безпекова, епідеміологічна ситуація та 125-річниця університету. Вчена рада затвердила звіт та план. Документи після редакційних правок будуть опубліковані на офіційному сайті університету для детального ознайомлення та виконання. 
 
 
 
 
Вчена рада схвалила рекомендації навчально-методичної комісії, які представив проректор з науково-педагогічної роботи Василь Шинкарук, та схвалила до друку навчальну, наукову літературу та періодику.
 
Таємним голосуванням вчена рада присвоїла вчені звання доцентам та професорам університету. 
 
Пресслужба
 
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook