Проект Бережанського агротехнічного інституту переміг у конкурсі пілотних громад проєкту iTree4UA

6 травня 2022 року
     У лютому 2022 року в Україні оголошено початок всеукраїнського конкурсу пілотних громад на участь у проєкті «Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон в Україні: iTree4UA».

     Метою конкурсу став пошук активних громадських організацій, яким не байдужа доля зелених насаджень на території своєї ОТГ і які бажають долучитись до створення системи інвентаризації зелених зон в Україні. В цьому напрямку вже тривалий час працюють фахівці ВП НУБіП «Бережанський агротехнічний інститут», які мають досвід створення локальної електронної системи інвентаризації дерев і кущів, а також розробили власну концепцію формування Національної системи обліку і моніторингу зелених насаджень України.
     Тому, за наукової підтримки Бережанського агротехнічного інституту, сприяння Бережанської міської ради та ініціативи громадської організації «Екологічний клуб «Край» членами організаційного комітету (професор кафедри лісового і садово-паркового господарства Бережанського агротехнічного інституту Дмитро Ілліч Бідолах, заступниця міського голови Марія Михайлівна Лук’янова та голова ГО Галина Петрівна Проців) було подано заявку щодо участі Бережанської міської ОТГ у вищезгаданому конкурсі з метою одержання гранту для проведення інвентаризації зелених насаджень Бережанської громади.
     На початку травня цього року серед понад 40 учасників проєкту з різних регіонів оголошено трьох переможців Всеукраїнського конкурсу пілотних громад на участь у проєкті iTree4UA, в числі яких було обрано також ГО “Екологічний клуб “Край” Бережанської міської ОТГ та ВП НУБіП «Бережанський агротехнічний інститут».
     Наступні декілька місяців переможці конкурсу збиратимуть локальні кліматичні дані для платформи i-Tree Есо, проведуть пілотні інвентаризаційні роботи за допомогою інструменту i-Tree Есо із залученням активістів громадської організації, студентів інституту, школярів та інших небайдужих громадян для формування волонтерської команди проєкту.
     Зважаючи на можливості використання продукту i-Tree зі США для створення вищезгаданої партисипативної електронної системи інвентаризації зелених зон в даних дослідженнях, для Бережанської громади відкриваються нові можливості щодо оцінки екосистемних послуг зелених насаджень (продукування кисню, депонування вуглецю та оцінка інших екологічних корисностей дерев та кущів регіону) у кількісному та вартісному виразі. Перемога у цьому конкурсі та отримання гранту від організаторів конкурсу відкриває нові можливості не лише для продовження наукових досліджень щодо обліку кількісних та якісних параметрів зелених насаджень, але й надасть можливість одержати унікальну інформацію щодо захисту і охорони дерев для розуміння їх екологічних корисностей. 
   Проєкт здійснюється за фінансової підтримки USForestryServiceInternationalPrograms у партнерстві з DaveyTreeExpertCompany (розробники продуктів i-Tree у США) та Агентством сприяння сталого розвитку Карпатського регіону “ФОРЗА”.
 
Дмитро Бідолах,
професор кафедри лісового
 і садово-паркового господарства

    

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook