Продовжується робота з впровадження в освітній процес інформаційної онлайн-системи точного землеробства Soft.Farm

1 лютого 2022, 0:55
   Отримання стабільно високих врожаїв, підвищення ефективності виробництва поряд з економією ресурсів були і дотепер залишаються ключовими напрямками розвитку аграрного сектору нашої країни. Аграрне виробництво в Україні динамічно рухається по шляху інформатизації, діджиталізації, роботизації та інших цифрових інновацій. Супутниковий моніторинг, GPS-навігація, БпЛА, роботизовані системи – ці поняття за останні два десятиліття вже стали звичними для українського аграрія. Ефективне використання сучасних систем і технологій потребує ґрунтовних фахових знань та високого рівня підготовки сучасного спеціаліста, а стрімкий розвиток смарт-систем агровиробництва потребує оперативного їх інтегрування в освітній процес. Окрім розуміння систем і технологій, не менш важливим є знання та правильне використання специфічного програмного забезпечення, без якого робота будь-якої з вищезазначених систем є неможливою.
   На механіко-технологічному факультеті успішно продовжується робота з впровадження в освітній процес провідної інформаційної онлайн-системи точного землеробства Soft.Farm, старт якій дав ректор Університету Станіслав Миколайович Ніколаєнко – відповідний договір про науково-технічне співробітництво між компанією «КВАРТ-СОФТ» та НУБіП України було підписано восени минулого року. 

   Важливим етапом співробітництва є створення на кафедрі сільськогосподарських машин та системотехніки ім. акад. П.М. Василенка лабораторії SoftFarm. Кошти, виділені компанією «КВАРТ-СОФТ» спрямовані на проведення косметичного ремонту та модернізацію лабораторії, коштом Університету планується закупівля сучасного комп’ютерного обладнання. Створення лабораторії «SoftFarm»дасть змогу на високому рівні проводити підготовку сертифікованих фахівців з експлуатації та впровадження системи Soft.Farm на підприємствах АПК України, а також готувати спеціалістів в галузі механізації рослинництва, здатних використовувати всі сучасні агрономічні ІТ-інструменти, вести прозору аналітику діяльності аграрного виробництва для прийняття зважених управлінських рішень.

 

Завідувач кафедри сільськогосподарських машин 
та системотехніки ім. акад. П.М. Василенка Юрій Гуменюк
 
Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook