Обговорення напрямів діяльності наукового гуртка «Магістр-дослідник»: плануємо, реалізовуємо, досягаємо!
Відбулося перше в 2023/24 н.р. планове засідання наукового гуртка кафедри управління та освітніх технологій гуманітарно-педагогічного факультету «Магістр-дослідник», яке об’єднало всіх учасників навколо обговорення плану діяльності на навчальний рік і уточнення відповідних пошукових переспектив.
Керівник гуртка професор Наталія Гречаник, наголосила, що наукова діяльність сучасних студентів є невід’ємною складовою освітнього процесу з підготовки майбутніх кваліфікованих фахівців, здатних самостійно вирішувати професійно зорієнтовні наукові завдання, зокрема метою діяльності наукового гуртка кафедри є підготовка фахівця до управлінської та науково-дослідної діяльності, здатного створювати, систематизувати, зберігати і поширювати сучасні наукові знання для покращення якості життя людей.
До засідання також долучилися професор Ірина Шумілова і доцент Василь Базелюк, котрі відмітили, що дослідництво сприяє практичному формуванню готовності до творчої самореалізації і застосуванню здобутих у виші знань, умінь і навичок, які забезпечують опанування методологією наукового пошуку, а також дозволяють отримати цінний дослідницький досвід.
Спікери засідання ознайомили учасників засідання з Положенням "Про студентський науковий гурток в НУБіП України" та з пропозиціями щодо основних напрямів діяльності гуртка на навчальний рік. В перебігу засідання було обговорено ряд питань організаційного характеру, зокрема визначено старосту гуртка – Миколу Гришкова, студента 1 курсу спеціальності 073 Менеджмент (ОНП «Управління навчальним закладом»), який запропонував пов’язати пошукові напрями кожного учасника з попередньо визначеними і затвердженими темами магістерських досліджень. Така пропозиція була активно підтримана всіма присутніми.
Учасники засідання відмітили, що в такому аспекті їхня пошукова та дослідницька діяльність сприяє активному включенню кожного в процес самостійного добору, опрацювання, систематизації, аналізу інформації в межах магістерських тематик і майбутніх практичних апробацій отриманих результатів.
На засіданні всіма учасниками було активно обговорено такі питання:
- Збір наукової інформації та робота над науковим матеріалом (закцентували увагу на методах добору наукової інформації, а також на рекомендаціях щодо ефективного опрацювання масивів наукового матеріалу).
- Проведення аналізу та обробки даних (вирізнили дієві методи та інструменти для аналізу та обробки наукових даних, ділилися досвідом щодо ефективного використання програмних засобів для статистичного аналізу).
- Критичне осмислення щодо актуальності й достовірності наукового матеріалу (відзначено важливість такої ретельної перевірки дібраних наукових матеріалів, обговорено принципи академічної доброчесності та методи само- й взаємоконтролю).
- Написання текстів у відповідності до сучасних вимог логіки та стилю наукових публікації (відзначено важливість дотримання стандартних вимог до формату тез/статей в поєднанні з дослідницькою творчістю та самореалізацією).
Підсумком засідання наукового гуртка є: визначення потенційних дослідницьких тематик, наукових доповідей і публікацій; деталізовано умови участі у конференціях, круглих столах та інших інтерактивних наукових площадках/заходах.
Ця зустріч надихнула всіх на нові ідеї та дала змогу поділитися досвідом один з одним. Обговорені питання також стосувалися ключових аспектів із висвітлення результатів ініціативної теми дослідження кафедри. Учасники закликають одне одного продовжувати активно приймати участь у роботі наукового гуртка та спільно працювати над досягненням наукових цілей.
З найкращими побажаннями і надією на майбутній успіх!
Миру та перемоги!
Наталія Гречаник,
професор кафедри управління та освітніх технологій,
керівник наукового гуртка