НАУКОВА РОБОТА НА КАФЕДРІ НАРИСНОЇ ГЕОМЕТРІЇ, КОМП’ЮТЕРНОЇ ГРАФІКИ ТА ДИЗАЙНУ

12 січня 2021, 20:44

Рік, що минув, відзначився введенням на початку березня карантину у звязку із поширенням коронавірусної інфекції. Розмірене функціонування  кафедри було порушене. Прийшлося на марші підлаштовуватися під нові умови роботи. На щастя, ми встигли за два дні до введення карантину провести щорічну міжнародну наукову конференцію «Обуховські читання», на яку прибувають визнані вчені у нашій галузі як із вищих навчальних закладів Києва, так і з інших міст. На останній конференції, яка відбулася 10 березня 2020 р., виступили колишні учні проф. Обухової В.С., а також ті, кому прийшлося працювати разом із нею. Було заслухано матеріали по чотирьох докторських і одній кандидатській роботах.
 
Перед початком роботи
Серед учасників конференції  на фото крайній ліворуч – студент нині уже другого курсу факультету конструювання та дизайну Бутков М.О.  Він є переможцем II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2019/2020 н.р. за напрямом «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика», який відбувся в НТУ «Харківський політехнічний інститут».
Галузевій комісії Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт надійшло 149 студентських наукових робіт 237 студентів-авторів з 37 закладів вищої освіти 14 міст України.В зв’язку із епідемією коронавірусу і введеним карантином підбиття підсумків відбувалося без участі конкурсантів. Комісія Конкурсу провела рецензування робіт і ґрунтуючись на отриманих результатах визначила кращі студентські наукові роботи. На підставі отриманих рецензій галузева конкурсна комісія вирішила визнати переможцями Конкурсу та нагородити дипломами І ступеня – 11 студентів, дипломами ІІ ступеня – 18 студентів, дипломами ІІІ ступеня – 30 студентів.
З результатами конкурсу можна ознайомитися за посиланням: https://web.kpi.kharkov.ua/gmkg/kafedra-ukr/studentam-2/konkurs/2020-3/
Від кафедри нарисної геометрії, комп’ютерної графіки та дизайну було подано на конкурс три роботи із прикладної геометрії. Двоє із них здобули призові місця. Одна робота була спільною із НТУ «КПІ імені Ігоря Сікорського». Співавторкою роботи від цього вишу була студентка першого курсу Аушева Анастасія Андріївна, від нашого – студент першого курсу факультету конструювання та дизайну Бутков Максим Олександрович. Робота нагороджена дипломом першого ступеня.
Друга робота (автори – студенти факультету конструювання та дизайну Породько Оксана Станіславівна – 4-й курс і Костенко Ігор Романович – 1-й курс) нагороджена дипломом третього ступеня.
   
Слід зазначити, що кафедра веде системну роботу по відбору кращих студентів до вступу в аспірантуру. Колишня студентка факультету конструювання та дизайну Несвідоміна О.В. двічі брала участь у конкурсі і обидва рази була призеркою. Вона закінчила аспірантуру і вже подала закінчену кандидатську роботу в спеціалізовану вчену раду для її захисту.  Ще один учасник конкурсу – нині слухач магістратури другого року навчання Ніжинського агротехнічного інституту Хропост В.І. має намір в цьому році вступати в аспіранту на кафедру. На фото – після доповіді роботи в НТУ «ХПІ». 
На кафедрі також ведеться підготовка докторів наук. Здобувач докторського ступеня доцент Бережанського агротехнічного інституту Клендій Микола Богданович закінчив роботу над докторською дисертацією і після доповіді на науково-технічній раді НДІ техніки і технологій отримав рекомендацію до подачі роботи в спеціалізовану вчену раду.
Колишня аспірантка кафедри, а нині докторантка другого року навчання Кресан Тетяна Анатоліївна успішно відзвітувала за перший рік навчання.
З початку вересня минулого року в докторантуру зарахована теж колишня аспірантка кафедри, в минулому доцент Сумського національного аграрного університету Воліна Тетяна Миколаївна.
 
 
Завідувач кафедри нарисної геометрії,
комп’ютерної графіки та дизайну д.т.н., проф. С.Ф. Пилипака

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook