Підсумки щорічного конкурсу інвестиційних проєктів

6 грудня 2020 року
     1 грудня 2020 р. на кафедрі фінансів традиційно уже в 5-те проводиться конкурс інвестиційних проєктів за наказом ректора. Конкурс проведено в межах вивчення дисциплін «Інвестування» та «Фінансовий менеджмент» для студентів спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування», «Облік і оподаткування» в режимі онлайн.

     Із вступним словом до студентів звернулась Надія Давиденко, вітаючи з першим кроком на шляху до втілення власних ідей у практику, наголосила на важливості роботи у команді і подальшої реалізації проєктів.

     Для розробки інвестиційних проєктів були створені робочі групи, які працювали на протязі визначеного періоду. На розгляд комісії був представлений інвестиційний проєкт по вирощуванню соняшника в приватному підприємстві «Соняшник» Миколаївської області із терміном окупності 1,5 роки. Для реалізації даного проєкту були залучені кредитні кошти. Висока рентабельність, продаж продукції на експорт і швидкий термін окупності визначали переваги даного проєкту.

     З метою покращення продовольчої безпеки країни, забезпечення населення м’ясом, був представлений проєкт по організації свиноферми ТОВ «П’ятачок» на 500 голів у Черкаській області із рівнем рентабельності 25 %.
     Актуальним був проєкт по вирощуванню екологічно чистих продуктів, зокрема полуниці у ТОВ «Місіс Бері» у теплицях незалежно від сезонності для задоволення потреб різних груп споживачів. Особливістю його реалізації є незалежність від природно-кліматичних умов, швидкий термін окупності, можливість отримання доходу протягом року. Даний проєкт планується реалізувати в Київській області за рахунок власних залучених коштів, канали реалізації супермаркети м. Києва та Київської області.

     Досить цікавим виявився проєкт по вирощуванні сої в ТОВ «Про-Агро» Сумської області з терміном реалізації у 5 років. Планувалося виробництво на 1000 га землі з терміном окупності у 2,2 роки за рахунок власних та залучених коштів. Продукція від реалізації проєкту буде реалізуватися на внутрішньому ринку та на експорт.
     Не менш цікавий був представлений проєкт по вирощуванню моркви столової у фермерському господарстві «Степ», Черкаської області з терміном окупності у 2 роки та внутрішньою нормою доходності 16,3%. Основним джерелом фінансування даного проєкту були власні кошти, а саме нерозподілений прибуток, так як підприємство діюче і планує розширити свою діяльність.

     Також був представлений проєкт вирощування цукрових буряків у ФГ «Буряк» Хмельницькій області з метою виробництва продукції та реалізації на переробку на цукрові заводи. Реалізація проєкт у планувалась за власні кошти з терміном окупності в 3 роки та рівнем рентабельності 12,2%.

    Представлені проєкти були актуальними, цікавими й різноплановими, із детальними розрахунками потреби в інвестиційних ресурсах та прогонами ефективності, а саме чистої теперішньої вартості, внутрішньої норми доходності, рентабельності інвестицій та терміну окупності.

     Комісія у складі завідувача кафедри фінансів д.е.н., проф. Давиденко Н.М., к.е.н, доц. Скрипник Г.О., к.е.н., ст. викл. Тітенко З.М. у ході жвавого обговорення визначили найкращі проєкти:

І місце — Ніколенко Марія, Попченко Надія;
ІІ місце — Дедякіна Аліна, Мурга Вікторія;
ІІІ місце — Левченко Дмитро, Шутенко Роман, Янишевський Богдан.

   

   Надія Давиденко привітала переможців та побажала учасникам заходу подальших успіхів у реалізації власних розробок.

 

Надія Мрачковська,
доцент кафедри фінансів

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook