НУБіП України – високий рейтинг 2020 року!

8 липня 2020, 9:57

 

 

     Опублікований чотирнадцятий академічний рейтинг закладів вищої освіти України “ТОП-200 Україна 2020” підтвердив високе місце нашого університету. За базовими, основними показниками ми продовжуємо залишатися в числі провідних, авторитетних університетів України і міста Києва, зокрема.

    Центр міжнародних проєктів "Євроосвіта" (http://www.euroosvita.net/) та група експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence (ireg-observatory.org/en/) формує даний рейтинг за десятьма показниками з врахуванням суб’єктивності ваги окремих з них. За показником кількості стипендіатів Президента України та Кабінету Міністрів України для молодих вчених наш університет посів за рейтингом перше місце серед 200 університетів України. Інші місця теж високі, зокрема, за кількістю отриманих патентів – 5 місцеучастю студентів у II турі всеукраїнської олімпіади і конкурсів наукових робіт 2018/2019 – 7 місцедва 7 місця за показниками представлення університету та популярності у Інтернет-просторі та участі у програмах Erasmus+ЄС.

    Разом з цим зазначимо, що показник, цьорічного рейтингу – оцінка роботи науково-педагогічних працівників за Google Scolare Citations не використовувався у попередні роки і тому природньо університете не позиціонував себе у ньому. Саме тому нам як університету, що не був зареєстрований у цьому індексі було надане 68 місце. При перерахунках лише даного показника на середні для київських університетів бал НУБІП України посів би звичне високе 5 місце серед ЗВО України та 4 місце в Києві.

   Також продовжує негативно впливати на наше рейтингове місце у “ТОП-200 Україна” середній конкурсний бал за заявами абітурієнтів-вступників, -маємо далеке 76 місце. Саме ці два показники виявили найбільш негативний вплив і визначили для НУБІП України 14 місце у даному рейтингу.

    Привертаючи увагу колективу університету до результатів рейтингу зазначу, що розробники рейтингу формують його структуру надаючи виключну перевагу міжнародним рейтингам ЗВО, індексам публікаційної активності Scopus Webometrics що в цілому займають майже 68%. Безперечно, що саме такий підхід є виключно сприятливий для класичних університетів зі значною кількістю гуманітарних спеціальностей, при вступі на які абітурієнти традиційно мають дуже високі бали. На прикрість, навіть такий класичний показники як якість кадрів за структурою у тому числі академіків, професорів, докторів наук, як і інші не враховується.

    Таким чином, директорам інститутів, деканам факультетів, науково-педагогічному колективу університету необхідно ефективно використати період наступних кількох місяців для покращення своєї публікаційної активності, необхідності продовження проведення якісної профорієнтації з вступниками до університету та підготовки навчально-методичних комплексів і ЕНК до нового навчального року.

   Детальніше ознайомитись із рейтингами, а також із принципами визначення рейтингів університетів України можна за посиланням euroosvita.net/index.php/

Сергій Кваша,
проректор з навчальної і виховної роботи

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook