Студенти 2 курсу 1 групи відвідали виставку "Битва спогадів", присвячену руйнації міфів про життя у СРСР

16 листопада 2019, 12:36

    Студенти 2 курсу 1 групи відвідали виставку "Битва спогадів", присвячену руйнації міфів про життя у СРСР.

     Мета виставки полягає в тому, щоб поставити під сумнів ностальгію, щоб викликати здоровий скепсис до ідеалізації СРСР. Ми хочемо, щоб Радянська епоха сприймалася заслужено зробленими неї справами", – розповідає Наталя Іванченко, куратор виставки і представник Інституту національної пам'яті.
    За її словами, цей проєкт – це спроба запустити процес внутрішньої декомунізації, адже чимало українців досі ностальгують за Радянським Союзом.
     Тут і старі іграшки, і стара друкарська машинка, і радянська кухня з прикрученою до столу м'ясорубкою, плавленим сирком та фарфоровими фігурками на старому білому буфеті.
    Обмеженість і бідність вибору та довжелезні черги – ось, що нагадує людям про життя у СРСР, кажуть організатори виставки.
    Поруч на екранах показують кухню того самого часу з США. Під склом – джинси і платівки "Beatles", які були дефіцитом і недосяжною мрією радянської молоді.
     Крім побутових речей часів Радянського Союзу, частина виставки розповідає про культ вождя Леоніда Брежнєва.
     В одній із зал є стенди з фотографіями та інформацією про війну в Афганістані, про Чорнобильську катастрофу, військові об'єкти, які будувалися у СРСР.
    "Ми ставимо перед відвідувачам питання, а наскільки Радянський Союз був оплотом миру, як вони це декларували? Відповіді відвідувачі шукають самі"…
    Студентам було цікаво опинитися в епосі минулого, оскільки вони лише за розповідями знають про минулі часи. Лише в пізнанні минулого, плануємо майбутнє.
Куратор 1 курсу 1 групи, доцент Немова Т.В.
 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook