Міжнародний тренінг із дослідження ґрунтів у полі за USDA стандартами та участю професора Університету штату Пенсильванія Річарда Стейхауера (США)

9 липня 2019 року
     Викладачі агробіологічного факультету і студенти факультетів землевпорядкування та захисту рослин, біотехнологій та екології протягом пройшли літній тренінг «US Approach to Soil Profile Description: Field Practicum» на базі кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів і Агрономічної дослідної станції НУБіП.

     Метою його проведення було навчання USDA стандартним підходам щодо опису ландшафтів і природних факторів ґрунтоутворення, оцінюванню ступеня розвитку ґрунтових процесів, діагностики виділення генетичних горизонтів, морфологічного опису ґрунтів, визначення типу водного режиму і ступеня еродованості ґрунтів, USDA-підходам із таксономії та класифікації ґрунтів, оцінки екологічної стійкості ґрунтів.

     Програма тренінгу була обговорена при коледжі сільськогосподарських наук Університету штату Пенсильванія (PSU) у квітні 2019 року під час перебування там на міжнародному стажуванні доцента кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів Юрія Кравченка.

     Під час зустрічі з деканом агробіологічного факультету Оксаною Тонхою були визначені об’єкти досліджень та їхня географічна локація, намічені плани на майбутнє співробітництво із коледжем сільськогосподарських наук PSU щодо впровадження сумісних онлайн курсів дисциплін для англомовних груп студентів НУБіП за участю професорів PSU, проведення міжнародної літньої школи із обстеження ґрунтів із залученням професора Патріка Дрогана, обговорили також кредитно-трансферні вимоги щодо адаптації навчальної програми із ґрунтознавства НУБіП стандартним вимогам дисципліни ‘Introductory Soil Science” в PSU тощо.

     На базі університету пройшов міжнародний семінар «Відновлення техногенно-порушених і деградованих ґрунтів у сучасному землекористуванні», у роботі якого взяли участь науковці агробіологічного факультету, представники НААН України і бакалаври другого року навчання факультету захисту рослин, біотехнологій та екології. Основним доповідачем був професор Університету штату Пенсильванія Рік Стейхауер, який представив доповідь «Наукові дослідження з відновлення техногенно-порушених земель: короткий огляд». Семінар завершився обговоренням законодавчих, нормативних і екологічних вимог в США та Україні щодо відновлення техногенно-порушених земель.

  

    Програма тренінгу передбачала також вивчення ґрунтів за різних ландшафтів і рослинності. Польові дослідження проводились у Національному природному парку «Голосієво», урочищі «Теремки», парку «Муромець», музеї ґрунтів кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К.Шикули.

    Найбільш продуктивним виявився день у Агростанції НУБіП. Річард Стейхауер ознайомився із науково-дослідними полями біля с. Пшеничне та розробками агробіологічного факультету, представив свою програму перебування ректору університету Станіславу Ніколаєнку та познайомився з українськими колегами і практичною підготовкою студентів, які якраз проходили тут навчальну практику з дисципліни «Грунтознавство». Був представлений розріз ґрунту, закладенню якого передувала його географічна прив’язка, опис кліматичних умов, фізико-географічна та морфометрична характеристика, визначення типу водного режиму, опис рослинності по ярусах, зазначення ґрунтотворної і підстилаючої порід, виявлення ерозійних явищ тощо. Буквально наступного дня відбувся робіт, участь у якому взяли професор Річард Стейхауер, член-кореспондент НААН Володимир Величко та доцент кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів Юрій Кравченко.

     По завершенні оцінювання звітів усі учасники тренінгу одержали сертифікати.

Ірина Білоус
 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій