У Боярській ЛДС запрацював цех з виробництва обрізних пиломатеріалів

14 травня 2019 року
     Сьогодні в Боярській лісовій дослідній станції відкрито цех з виробництва обрізних пиломатералів. Подія зібрала весь колектив господарства, а символічну стрічку його нового підрозділу перерізали ректор університету Станіслав Ніколаєнко і голова Наглядової ради НУБіП Микола Томенко. Серед гостей були заступник міністра освіти і науки Світлана Даниленко і ректор Київського національного університету будівництва і архітектури Петро Куліков.

 

     До відкриття такого цеху підштовхнула загальноукраїнська криза з реалізації лісоматеріалів круглих. Вона призвела до того, що успішна Боярська ЛДС вперше за останні десять років у першому кварталі 2019-го не виконала плану реалізації лісоматеріалів на суму більше 11 мільйонів гривень.
     Така ситуація не може нас не турбувати, і відкриття цеху з виробництва обрізних пиломатеріалів один з кроків виходу з неї, говорить директор станції Анатолій Карпук. Падіння цін на лісоматеріали змусили нас переглянути свою стратегію ведення господарства та звернути увагу на переробку продукції. Сподіваємося, цех дозволить нам вийти з цієї скрути.

     Крім того, ми змушені переорієнтовуватися на експорт продукції. Причина – податки: за минулий рік податок на додану вартість склав близько 12,5 мільйонів гривень. А на експортну продукцію ПДВ можна повернути. Тобто це теж один з механізмів покращити фінансове становище господарства, зауважив його керівник.

     Розпочали з приміщення: минулого року було капітально відремонтовано цех переробки і, виходячи з потенційних можливостей ЛДС, визначилися з процедурою тендеру придбання лінії верстатного обладнання вартістю 3,7 мільйона гривень. Сьогодні воно вже змонтоване і власне розпочало роботу.
     Старт лінії дали Станіслав Ніколаєнко і працівник станції Микола Палеєв. Можна було побачити, як у автоматичному режимі ліс-кругляк надходить на транспортні стрічки, з нього знімається кора і власне нарізаються дошки.

 

     Крім виробництва продукції, цех чудовий майданчик для навчання студентів університетської кафедри технологій та дизайну виробів з деревини. Відтепер вони зможуть не тільки побачити все на власні очі, а й попрацювати на лінії верстатного обладнання.

     Для гостей організували екскурсію господарством. Побувавши у сучасних наукових лабораторіях, цехах, переобладнаній пожежній станції з її системою запобігання лісовим пожежам і навіть просто пройшовшись територією, яка радше нагадує ботанічний сад, аніж виробничий підрозділ, вони відзначили гарну роботу ректорату університету і керівництва Боярської ЛДС.

Ірина Білоус
 


Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015