До 100-річчя ЗУНР у Бережанському агротехнічному коледжі відкрили кабінет історії адвокатури

11 листопада 2018 року

     У вівторок 6 листопада наш коледж, та й зрештою все наше містечко Бережани сколихнула величезна подія. Бережанський агротехнічний коледж, спільно із Бережанським агротехнічним інститутом та Державним історико-архітектурним заповідником організував Всеукраїнську наукову конференцію «Західноукраїнська народна республіка: відгомін століття», присвячену 100-літній річниці утворення ЗУНР.

       Подія стала справжнім святом у культурно-науковому житті Бережан.
     Розпочалась програма конференції з урочистого відкриття навчальної аудиторії імені адвокатів Володимира Бемка та Михайла Західного у Бережанській гімназії імені Богдана Лепкого.

     Опісля відбулось відкриття аудиторії «Кабінет історії адвокатури Бережанщини» у Бережанському агротехнічному інституті та Бережанському агротехнічному коледжі. Першою представила нову аудиторію усім слухачам та гостям заходу кандидат історичних наук, проректор вищої школи адвокатури, керівник центру досліджень адвокатури і права при Національній асоціації адвокатів України Ірина Василик. Вона розповіла про історичний внесок адвокатури у державотворчий процес ЗУНР та представила подаровані книги. Також з нагоди відкриття виступили директор ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» Мирон Жибак та науковий співробітник Державного історико-архітектурного заповідника м. Бережани Олена Лугова.

     Після відкриття аудиторії «Кабінет історії адвокатури Бережанщини», та спільного фото на згадку, учасники й гості вирушили у конференційну залу, де розпочалось урочисте відкриття конференції.

     Із вітальним словом до присутніх звернулася директор ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж» Світлана Пилипишин, актуалізуючи значення події та побажавши успішної, плідної та цікавої роботи конференції. Також із вітальною промовою виступив заступник голови Бережанської районної ради Роман Висоцький, який розповів про необхідність дослідження історії ЗУНР для формування сучасної державної ідеології та історичних поглядів.
     Наступними із теплими словами побажань та фахових настанов виступили Ірина Василик та вчений секретар Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани Надія Волинець.

     Роботу конференції продовжив цікавою доповіддю на тему «Західноукраїнська народна республіка: традиції державотворення» завідувач науково-дослідного та культурно-освітнього відділу Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани Володимир Парацій.
     Викладач циклової комісії гуманітарних дисциплін ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж» Віталій Скасків виступив із доповіддю «Державотворчі процеси в Західноукраїнській народній республіці: об’єктивний погляд крізь історіографію». Ці доповіді окреслили особливості державотворення ЗУНР та його місце у сучасній історії та історико-правовій думці.

     Із доповіддю «Події Чортківської офензиви на теренах Бережанщини» виступив кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» Богдан Луговий.

     Наступні доповіді були присвячені видатним персоналіям та визначним унікальним пам’яткам доби революційних подій на західноукраїнських землях.
     Про регіональну роль у формуванні ЗУНР видатного бережанця Осипа Ковшевича продемонструвала цікавий відеоролик у ході своєї доповіді лектор-екскурсовод Бережанського краєзнавчого музею Вікторія Порохняк. Тема її доповіді: «Рубрика «Краєзнавчі етюди з Бережанського краєзнавчого музею: «Осип Ковшевич: лікар-комендант».
     Краєзнавць з м. Козови Володимир Шкільний виступив із доповіддю «Франц Коковський – комісар ЗУНР у Козові в плеяді будівничих української держави, вихідців із нашого краю».

     Директор обласного краєзнавчого музею Степан Костюк представив пізнавальну доповідь «Фонди Тернопільського краєзнавчого музею про Українську народну республіку та Західноукраїнську народну республіку: група «Рідкісні документи», опісля чого запросив учасників та гостей конференції відвідати його музей та спільно долучитись до опрацювання та вивчення унікальних пам’яток та документів.
     Голова циклової комісії гуманітарних дисциплін ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж» Ганна П’єнтак представила доповідь «Уродженці с. Посухів Бережанського району у вирі національної боротьби 1917-1921 рр.», яка актуально на прикладі біографії свого родича освітлила особливості історії рядових учасників української національної боротьби вказаного періоду.

     Завершення конференції відбулось за участі творчого студентства коледжу та інституту, яке своїми чудовим виконанням пісень та поезії доречно урізноманітнило та розфарбувало емоціями науковий захід.

 

     На завершення із заключним словом виступила директор Бережанського агротехнічного коледжу Світлана Пилипишин, яка висловила подяку усім організаторам та учасникам дійства. Такі конференції мають велике значення не тільки для поглиблення вивчення важливих сторінок нашої історії, але й загалом для суспільства. Західно-Українська Народна Республіка та Українська Народна Республіка в історичному вимірі – це та база, основа й фундамент створення сучасної незалежної України, – підсумувала директор.

     Варто визнати, що ця конференція ще довго не сходитиме із тем обговорень як у колах студентів та викладачів коледжу, так і нашого містечка. Адже ця подія стала грандіозним звершенням у науково-практичній діяльності нашого коледжу, показавши високий критерій професіоналізму організаторів та залишивши по собі вагомі та корисні досягнення, напрацювання та перспективи.

     Відгомін конференції завжди нагадуватиме про себе в наявності в нашому головному корпусі аудиторії «Кабінет історії адвокатури Бережанщини», нових цікавих книгах у нашій бібліотеці, а головне – незабутніх, приємних та надзвичайно корисних для життєвого досвіду моментах спілкування із цікавими та видатними людьми, науковцями, істориками та юристами. А головне, що і студенти, які були слухачами та організаторами мистецької програми, почерпнули для себе чимало цікавих та актуальних знань про історію державотворення на західноукраїнських землях, що значно сприяє у розвитку як звичайних студентів, що вивчають історію України у контексті освітнього курсу, так і майбутніх свідомих громадян своєї Батьківщини.

Галина Процик,
заступник директора з виховної роботи

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook