Практика використання сучасної техніки та технології в деревообробці на сучасних деревооброблювальних підприємствах Житомирщини

12 червня 2018 року

     З метою підвищення ефективності та якості науково-дослідних робіт, набуття практичного досвіду, співпраці з підприємствами галузі, організації співробітництва на міжнародному рівні й визначення пріоритетних напрямів подальшого розвитку технологій переробки вітчизняної деревинної сировини група викладачів та студентів кафедри технологій та дизайну виробів з деревини навчально-наукового інституту лісового та садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів та природокористування України взяла участь у Міжнародні науково-практичній конференції «Практика використання сучасної техніки та технології в деревообробці».

Колектив кафедри та студенти 2-го – 4-го курсів ОС «Бакалавр» і 1-го курсу ОС «Магістр» на території підприємств

     В рамках заходу делегація відвідала деревообробні підприємства, що належать до групи компаній, які випускають та реалізують свою продукцію під брендом REZULT, а саме: ТОВ «Українська холдингова лісопильна компанія» (ТОВ «УХЛК») і ТОВ «БФ Проект», що знаходяться у м. Коростень Житомирської обл., поряд з ТОВ «Коростенський завод МДФ», який також входить до вказаної групи підприємств.

     Ознайомлення з підприємствами почалось з офісу ТОВ «УХЛК», де представник керівництва компанії Наталія Глазкова ознайомила відвідувачів з історією, концепцією розвитку та основними видами діяльності підприємства.
     ТОВ «УХЛК» – сучасний лісопильно-деревооброблювальний комплекс площею 36 га, виробничою потужністю 1,2 млн.м3 на рік по сировині, що входить у ТОП10 найбільших лісопильних майданчиків Східної Європи. ТОВ «УХЛК» є на сьогодні сертифікованим підприємством по системі FSC.

Загальний план ТОВ «УХЛК», лінія сортування та подачі сировини Holtec з інтегрованою системою контролю якості MICROTEC, сушильний комплекс на базі сушарок австрійської компанії Mühlböck та місце оператора управління лінією Linck

Лісопильна дільниця цеху з виготовлення ламелей з твердолистяних порід деревини та паркетної дошки

Дільниці цеху з виготовлення паркетної дошки: розкрою деревних плит, склеювання дошки, формування профілю та опорядження

     Значну увагу компанія приділила техніці безпеки на виробничих об’єктах, вступний інструктаж з якої для відвідувачів в офісі підприємства провів начальник відділу охорони праці ТОВ «УХЛК» Олег Бочелюк.

 

 

Проведення інструктажу з техніки безпеки в офісі ТОВ «УХЛК»

     Продовжилась екскурсія відвідуванням виробництва, де всі гості підприємства, розділившись на підгрупи, ознайомилися з повним процесом виробництва як пиломатеріалів, так і паркетної дошки, починаючи від складу лісосировини і закінчуючи складом готової продукції.

 

     З встановленим на підприємстві технологічним процесом, машинами та механізмами, задіяними у виробництві пилопродукції знайомив групи відвідувачів начальник виробництва Юрій Романенко.

Одна з підгруп відвідувачів разом з начальником виробництва Романенко Юрієм Івановичем

В зоні виходу з операторського пульта управління лінією сортування колод

На майданчику зберігання окорованих лісоматеріалів

     На дільниці сортування пиломатеріалів студентів та інших гостей підприємства було ознайомлено з процесом тестування на різних режимах роботи сортувальної лінії Springer, який здійснювався під керівництвом інженера-проектувальника заводу Мартіна Хенне (Німеччина).
     Також під час відвідування підприємства спеціалісти ТОВ «УХЛК» ознайомили представників навчального закладу і студентів із роботою дільниці з виготовлення паркетної дошки, починаючи зі складу деревини дуба, лісопильного підрозділу, дільниць сушіння пиломатеріалів, виготовлення шарів дошки, склеювання, формування замкового з’єднання та опорядження паркетної дошки, і закінчуючи дільницею пакування і зберігання готової продукції.

Технолог цеху з виготовлення паркетної дошки знайомить відвідувачів з конструкцією та матеріалами виробу

     Після ознайомлення з виробничою діяльністю ТОВ «УХЛК» групі відвідувачів було продемонстровано технологом Марчук В.С. і менеджером Дмитренко Т.Ф. виробничий процес та устаткування ТОВ «БФ Проект». ТОВ «БФ Проект» – крупний виробник паливних гранул (пелет).

Підгрупа студентів на території ТОВ «БФ Проект» разом з технологом підприємства Марчук В.С. і менеджером Дмитренко Т.Ф.

На виробничому майданчику ТОВ «БФ Проект» разом з технологом і менеджером підприємства

     Для постійного контролю якості і відповідності параметрів продукції, що виробляється, завод має власну лабораторію, обладнану сучасним спеціалізованим обладнанням Інституту біоенергетики BEA, Австрія (BEA Institutfür Bionenegie GmbH).

Одна з підгруп студентів разом з технологом та менеджером з якості ТОВ «БФ Проект» на виробничому майданчику підприємства

Інформування 1-ї підгрупи студентів щодо вакансій на підприємстві

     Наприкінці робочого дня головним спеціалістом відділу кадрів ТОВ «УХЛК» було проінформовано студентів щодо вакансій підприємства, кваліфікаційних вимог до спеціалістів, умов роботи, соціального забезпечення та оплати праці.


Наталія Марченко,
доцент кафедри технологій та дизайну виробів з деревини

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook