Розширення формату співпраці з Чеською республікою

8 червня 2018 року

    15 березня 2018 року НУБІП відвідали професор Регіональний центру токсичних речовин в довкіллі (РЦТРД) університету Масарика Іван Голубек та професор Міхал Марек - директор науково-дослідного інституту Глобальних змін Чеської академії наук з метою обговорення перспектив співпраці в науці та освіті.

   В рамках відвідин, відбулася зустріч професора РЦТРД університету Масарика Іваном Голубеком та директора чеського інституту глобальних змін професора Міхалом Мареком з проректором НУБІП з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку доктором економічних наук Вадимом Ткачуком. Проректор наголосив , що НУБІП вже має успішній багаторічний досвід співпраці з провідними університетами, науково- дослідними інститутами та компаніям Чеської республіки та зацікавлений у її поглибленні за напрямками: проведення сумісних наукових досліджень, реалізація програм подвійних дипломів та академічної мобільності студентів аспірантів, викладачів.

   Професори Марек Міхал та Іван Голубек висловили зацікавленість у проведенні сумісних досліджень з НУБіП в галузі глобальних екологічних проблем: зменшенні біорізноманіття, кліматичих змін, забруднення довкілля та пов’язаними с ними соцiально-економічними аспектами. Професори відмітили, що РЦТРД університету Масарика та науково- дослідного інституту Глобальних змін Чеської академії наук- це сучасні потужні інституції з розвинутою інфраструктурою, яка дозволяє виконувати дослідження на високому науковому рівні. Наразі ці установи мають можливість забезпечити стипендіями аспірантів та постдоків (молодих науковців , що захистили дисертації не пізніше п’яти років тому та бажають продовжувати та поглиблювати наукові дослідження). Під час зустрічі були визначені спеціальності за якими можливе навчання в аспірантурі та проведення досліджень в пост-докторантурі в зазначених чеських установах, а також обговорені перспективи мобільності викладачів та студентів між НУБіП та Університетом Масарика в рамках програми Еразмус +.
 

   Після зустрічі з проректором, професори представили свої установи та прочитали лекції студентам бакалаврського та магістерського рівнів, аспірантам та викладачів факультету захисту рослин, біотехнологій та екології.
Студентам дуже сподобалася лекція професора Івана Голубека лекцію «Проблеми глобальних забруднень: міфи та реальності», в якій він наголосив на важливості пошуків біологічних альтернатив небезпечним хімічним сполукам.

   З зацікавленістю студенти, аспіранти та викладачі сприйняли інформацію Директора науково- дослідного інституту Глобальних змін Чеської академії наук професора Міхала Марека про тематику досліджень установи яка перекликається з напрямками досліджень , що проводяться в НУБіП.

   Під час відвідання НУБІП доц. Стефановська Т.Р представила чеським колегам результати досліджень в рамках проекту НАТО, що виконується на кафедрі ентомології ім. прф. М.П Дядечка.

 

Доцент
Стефановська Тетяна Робертівна


 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)