Викладачі університету на ІІІ Міжнародному конгресі етнодизайну
Викладачі університету на ІІІ Міжнародному конгресі етнодизайну
19 липня 2015 року
Косівщину здавна вважають чарівним куточком природного ландшафту Прикарпаття, важливим духовним, культурно-мистецьким центром із багатою і славетною історією. Мабуть тому організатори ІІІ Міжнародного конгресу етнодизайну провели карпатську секцію «Косів - 2015» саме тут.
Поєднати Схід і Захід, сприяти найкращим міжнародним практикам, налагодженню діалогу, обмінятися думками, презентувати творчі та наукові наробки, проекти, ділитися педагогічним досвідом викладання дисциплін культурологічного спрямування - це неповний перелік основних завдань літньої школи, в якій взяли участь викладачі НУБіП України доценти Ірина Вакулик, Тетяна Мельничук, Ярина Пузиренко.
![](/sites/default/files/u107/e2_1.jpg)
Координатор оргкомітету карпатської школи 2015 Микола Близнюк та співголова оргкомітету ІІІ Міжнародного конгресу етнодизайну професор Євген Антонович доклали величезних зусиль, щоб захід пройшов на високому рівні. Програма була дуже насичена і включала відвідання Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, виставки дипломних робіт, музею народної творчості Михайла Струтинського, Косівського музею народного мистецтва. Крім того, учасники школи, а в ній брали участь доктори і кандидати наук різних навчальних і наукових закладів, народні і заслужені майстри мистецтв, представники музеїв і культурно-мистецьких організацій з усіх куточків України, відвідали Коломию – Педагогічний коледж, музеї, культові споруди, а також Вижницю з найстарішим в Україні художнім навчальним закладом та цікавими музеями.
![](/sites/default/files/u107/e3_0.jpg)
Особливо плідним виявилося перебування в Коломийському педагогічному коледжі. Його директор Валерій Ковтун показав гостям найкращі творчі та дипломні роботи студентів. Про високий рівень професійної підготовки фахівців свідчили традиційні художньо-мистецькі проекти, які організовано спільно з управлінням освіти і науки та туризму і культури облдержадміністрації, постійні виставки в залах Івано-Франківського краєзнавчого музею, Коломийському музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського.
![](/sites/default/files/u107/e4_0.jpg)
![](/sites/default/files/u107/e5_1.jpg)
Увагу привернула світлиця, присвячена видатному педагогу, академіку Мирославу Стельмаховичу, котрий працював у цьому навчальному закладі і зробив великий внесок в упровадження до навчально-виховного процесу української етнопедагогіки, народознавства та традицій народного виховання. Саме тому так актуально звучать його слова: знаходити красу у природі, суспільстві, людських взаєминах і відтворювати її у багатогранній творчій діяльності.
Представниці гуманітарно-педагогічного факультету НУБіП України розповідали про основні напрями культурно-освітньої роботи зі студентами і можливості їх творчого розвитку, подали профорієнтаційну інформацію про університет і запросила учнів коледжу приїхати продовжити навчання у нашому виші.
![](/sites/default/files/u107/e6_0.jpg)
Під час роботи школи обговорювалися питання, пов'язані з етнодизайном, народними мистецькими традиціями, відбулися відкриті лекції, «круглі столи» з проблем етнодизайну та дизайн-освіти, майстер-класи та зустрічі з майстрами декоративно-прикладного мистецтва. Як підсумок плідної роботи, учасники отримали сертифікати, що засвідчують підвищення кваліфікації етнокультурного спрямування.
Доценти Ірина Вакулик, Ярина Пузиренко