Школярі випускних класів обирають «Автомобільний транспорт»

3 травня 2024 року
  Сучасні реалії висувають необхідність превентивних профорієнтаційних заходів, які наразі допоможуть сучасній учнівській молоді зорієнтуватися у розмаїтті великої кількісті спеціальностей.

  Саме тому, 29 квітня 2024 року завідувач кафедри тракторів і автомобілів Євген КАЛІНІН разом з викладачами кафедри провели найцікавішу профорієнтаційну зустріч для учнівської молоді й організували профорієнтаційний квест з історії автомобілебудування, спрямований на спеціальність «Автомобільний транспорт», який став гарною традицією не тільки кафедри, а і Університету.

 

  Зустріч з абітурієнтами розпочав завідувач кафедри тракторів і автомобілів Євген КАЛІНІН, який привітав та ознайомив майбутніх студентів із життям Національного університету біоенергоресурсів та природокористування України, про спеціальності та освітні програми, які реалізуються на кафедрі, поділився численними успіхами науковців і студентів та детально описав переваги здобуття вищої освіти за спеціальністю 274 «Автомобільний транспорт».

 

  Для того, щоб дізнатися більше про історію та дисципліни кафедри тракторів і автомобілів, завідувач Євген КАЛІНІН запропонував школярам випускних класів взяти участь у квесті «Історія автомобілебудування», розповівши правила та мету квесту. Всі присутні учні з зацікавленістю відреагували на запрошення, після чого, сформувавши команди по 6-7 чоловік, отримали залікові книжки, в яких були прописані завдання та ребуси й у супроводі зі здобувачами освіти механіко-технологічного факультету, які виступили у ролі кураторів, вирушили по локаціям.

  Квест складався з 7 локацій. Кожну локацію представляли викладачі або здобувачі, які спілкуючись з учнями, розповідали про особливості, цікавинки та необхідність кожної з дисциплін, які викладаються на кафедрі тракторів і автомобілів. На кожній локації учні проходили різноманітні завдання та, за правильні відповіді, отримували фішки, за кількістю яких, наприкінці квесту були визначені переможці.

 

  Першу локацію представив професор кафедри Олексій СТЕПАНОВ, який презентував дисципліну «Правила дорожнього руху». На локації була представлена мультимедійна презентація з цікавими завданнями. Учні з зацікавленістю відповідали на питання та ознайомились з новими знаками дорожнього руху.

 

  На другій локації викладачі з дисципліни «Паливно-мастильні матеріали» — доцент кафедри Олександр ЛАВРІНЕНКО та асистент кафедри Наталія КУЛІБАБА — підготували наочні матеріали з розмаїттям паливних і мастильних рідин, серед яких треба було розпізнати не тільки бензин чи дизель, а навіть нафту і окремі її складові.

  Третю локацію представляв доцент кафедри Володимир РОМАНЧЕНКО, який ознайомив учнів із сучасними засобами та приладами діагностування і програмним забезпеченням, які використовуються при обслуговувані та ремонті тракторів і автомобілів.

 

  На четвертій локації учні мали змогу відвідати ботанічний сад НУБіП України. Там вони ознайомились з сучасним та минулим екологічного автомобілебудування разом з асистентом кафедри Дар’єю ЛЕМІШКО, яка підготувала дуже цікаві завдання зі світових тенденцій екологізації сучасних автомобілів.

 

  П’ята локація проходила у внутрішньому дворі корпусу механіко-технологічного факультету. Тут на учнів чекали студенти Університету Владислав СТЕПАНОВ та Михайло ГАВРИЛЮК. На локації був представлений електротрактор, що є розробкою кафедри тракторів і автомобілів. Кожен бажаючий мав змогу особисто покерувати трактором, під пильним наглядом інструкторів.

 

  На шостій локації, учнів чекав доцент кафедри Іван КОЛЄСНІК. На локації було представлено лінійку автомобілів, від звичайних до електромобіля. Учні дізнались багато цікавого про історію автомобілебудування та про конструкцію та електроніку сучасних автомобілів в цілому.

  Остання локація була присвячена двигунам внутрішнього згорання, на якій студентка Ольга КОВТУН продемонструвала роботу макету двигуна Стірлінга. Також учні випускних класів ознайомились зі складовими частинами та механізмами тракторів та автомобілів закордонного виробництва.

 

 

  Після проходження всіх локацій на учнів чекали представники ДСНС Голосіївського району. В рамках спеціальності 274 «Автомобільний транспорт» представниками ДСНС було представлено спецтранспорт у вигляді пожежного автомобіля, який є надзвичайно важливою складовою рятувального транспорту. Також учнів ознайомили з основними правилами пожежної безпеки, це особливо важливо під час воєнних дій. Також представники ДСНС нагадали кожному, як потрібно поводитись з вибухонебезпечними пристроями та що заборонено робити. Учні мали змогу не тільки послухати теорію, але і на практиці дізнатися про спорядження та оснащення спеціальними пристроями для боротьби з пожежами, яке розміщене в пожежному автомобілі, види вогнегасників та як подається вода на гідрант.

  Перед визначенням переможців квесту, завідувач кафедри Євген КАЛІНІН, розповів про сучасні напрямки та пріоритети оновлення кафедри тракторів і автомобілів.

 

  Також майбутні абітурієнти познайомились з доцентом кафедри та головою приймальної комісії НУБіП України Олексієм СОЛОМКОЮ, який розповів про правила та умови вступної компанії 2024 року. Олексій Валерійович відповів на всі важливі питання, які задавали учні стосовно вступу.

 

  Після промов настав час визначити переможців квесту «Історія автомобілебудування». Підраховуванням отриманих за правильні відповіді та завдання фішок, було визначено трьох переможців, які отримали свої подарунки. Також кожен учень отримав сертифікат про участь у профорієнтаційному заході. Завідувач кафедри Євген КАЛІНІН привітав переможців та побажав учням успішно закінчити навчання та обрати для себе спеціальність, яка б принесла не тільки успіх, а й щастя, задоволення і духовний розвиток.

 

  Захід вразив своєю енергією та захопленням, школярам було надзвичайно цікаво й весело, і головне — вони отримали нові знання, а найактивніші отримали подарунки!

  Кафедра тракторів і автомобілів висловлює непомірну вдячність представникам ДСНС Голосіївського району, директорові ТОВ «АгроАсістент Груп» Михайлу ПИРВУ та адміністраціям спеціалізованої школи №196 Святошинського району м. Києва та середньої загальноосвітньої школи №297 м. Києва за допомогу в організації та проведенні Дня відкритих дверей кафедри тракторів і автомобілів.

Юліана КОЛЄСНІК,
асистент кафедри тракторів і автомобілів
 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook