Увіковічили пам'ять співробітника ННІ лісового і садово-паркового господарства Олександра Полякова

20 квітня 2024 року
  Науково-педагогічними працівниками кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції на території арборетуму Ботанічного саду НУБіП України було висаджено саджанці ялини канадської форми 'коніка' Picea glauca 'Conica'.

  За сприяння Кашпора Сергія Миколайовича, колишнього доцента кафедри лісової таксації, діти Олександра Васильовича Полякова, які зараз працюють в Сполучених Штатах Америки, передали своїй мамі саджанці ялини для увіковічення пам’яті батька, який впродовж тривалого періоду працював доцентом кафедри лісової таксації.

 

  Олександр Васильович Поляков народився 10 лютого 1935 року в м. Слов’янськ Донецької області. Вищу освіту здобув у 1958 році на лісогосподарському факультеті Української академії сільськогосподарських наук (нині НУБіП України). Впродовж наступних шести років одержав практичний досвід, працюючи в лісгоспах у Казахстані та на Чернігівщині. Проте непересічні аналітичні здібності та тяга до знань повернули його до навчання в аспірантурі при кафедрі лісової таксації Української сільськогосподарської академії, що визначило його долю як вченого, викладача та організатора навчального процесу.
  Після захисту кандидатської дисертації в 1967 році Поляков О.В. пройшов шлях від асистента до доцента кафедри, виконував обов’язки заступника декана лісогосподарського факультету, очолював методичну комісію. Виробничий досвід дозволив успішно викладати студентам «Організацію та планування лісогосподарського виробництва», а неабиякі математичні здібності – активно впроваджувати в навчальний процес інформаційні технології. Наукові інтереси вченого пов’язані з оптимізацією використання лісових ресурсів, а найвідомішою розробкою стала «Адаптивна сортиментація лісосічного фонду», ефективно впроваджена у виробничу діяльність багатьох підприємств.
  Поляков О.В. був надзвичайно працьовитою людиною і не залишав наукову роботу до кінця своїх днів. Він вирізнявся вимогливістю, глибоким проникненням суті проблеми, постійними науковими пошуками і таким запам’ятався кільком поколінням студентів-лісівників.
  12 січня 2020 року на 85 році життя серце талановитого українського вченого, досвідченого педагога, доцента зупинилося.

 

Юрій МАРЧУК, 
завідувач кафедри ботаніки,
дендрології та лісової селекції 

 Сергій КОВАЛЕВСЬКИЙ,
професор кафедри ботаніки,
дендрології та лісової селекції

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook