29 травня - День університету

21 квітня 2015 року

 Квітневий ректорат: від питань культурних – до суто прагматичних

 21 квітня відбулося розширене засідання ректорату. Першим питанням порядку денного були рекомендації вченій раді кандидатур на посади деканів факультетів, директорів ННІ та директорів відокремлених підрозділів,  які підтримали конференції трудових колективів. Нагадаємо, що протягом двох місяців тривав конкурс на заміщення цих посад.  На 16 вакансій претендував 21 кандидат. Зокрема, на посади деканів факультетів землевпорядкування, аграрного менеджменту, захисту рослин, біотехнологій та екології претендували по два,  а на  агробіологічному – всі три. Про результати виборів проінформував начальник відділу кадрів Микола Михайліченко.

 
 Так, кандидатуру Марії Кулаєць на посаду директора ННІ післядипломної освіти колектив інституту підтримав одноголосно. За Петра Лакиду як директора ННІ лісового і садово-паркового господарства свої голоси віддали 97% делегатів, а Володимира Козирського як директора ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження – 97,2%.
 
За кандидата на посаду декана факультету тваринництва та водних біоресурсів Вадим Кондратюка проголосували 92%. Василя Шинкарука, який балотувався на декана  гуманітарно-педагогічного факультету, підтримали 94%, Зіновія Ружила на декана факультету конструювання та дизайну – 96%, Ярослава Михайловича на декана механіко-технологічного факультету – 92,3%.
 
 
Миколу Цвіліховського деканом факультету ветеринарної медицини хочуть бачити 91,3% делегатів, а Анатолія Діброву деканом економічного факультету – 85%. 
 
З двох кандидатур на посади декана колективи віддали перевагу: факультету аграрного менеджменту – Анатолію Остапчуку (61%), факультету землевпорядкування – Тарасу Євсюкову (62,5%), факультету захисту рослин,біотехнології та екології – Миколі Долі (65,4%). 
 
З трьох кандидатур на посаду декана агробіологічного факультету найбільше голосів набрав Віктор Забалуєв (59,5%).
 
У відокремлених підрозділах директорами хочуть бачити: Бережанського агротехнічного коледжу – Світлану Пилипишин (100% голосів), Ніжинського агротехнічного коледжу – Олену Литовченко (98%), Ніжинського агротехнічного інституту – Василя Лукача (97%).
 
Микола Михайліченко відзначив, що всі кандидати представили змістовні програми розвитку. Разом з тим конференції засвідчили, що на місцях є проблеми з донесенням інформації та поставлених ректоратом, вченими радами завдань до кожного виконавця. І тому директор та декан, будучи ключовими постатями у взаємовідносинах кафедра – деканат (директорат), – саме ті особи, які мають повністю забезпечити цю комунікацію.
 
Наступне питання порядку денного стосувалося внесення змін до структури Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК. Обгрунтував їх доцільність директор  лабораторії Сергій Мельничук. Оскільки структура підрозділу була дуже розгалуженою і потребувала значних коштів при проходженні акредитації, виникла нагальна необхідність її оптимізації. Пропонується скоротити господарську службу, яка сьогодні малоефективна, об’єднати ряд відділів та додатково ввести у штат двох заступників директора – з науково-організаційної роботи й експертної діяльності. При  цьому чисельність колективу зменшилася несуттєво – з 119 до 110 осіб. А чи залучаються вони, особливо доктори і кандидати наук, до читання лекцій, поцікавився ректор університету Станіслав Ніколаєнко. Як відповідь, всі доктори наук проводять заняття. 
 
Сергій Мельничук проінформував, що вже четвертий рік  лабораторія не має бюджетного фінансування на реактиви, сервісне обладнання, непланові роботи. Наприклад, привезли величезну партію пестицидів – і аналіз слід провести швидко. Робиться це за рахунок спецфонду. Це і стало відповіддю на запитання першого проректора Ігоря Ібатулліна: що в результаті пропонованих структурних змін отримаємо? Зекономимо бюджетні кошти. 
 
На запитання професора Миколи Долі керівник УЛЯБП АПК відповів, що лабораторія впроваджує тільки визнані в ЄС методики. 
 
Третє питання – виконання наукової роботи «Неоднорідність ґрунтового покриву у Великоснітинському НДГ ім. О.В.Музиченка». Над нею працює  професор Володимир Стародубцев. З огляду на представлені ним результати ініціативної тематики, питання дуже важливе для науковців, які закладають досліди на цих полях: виділені землі не зовсім підходять для таких досліджень. Що і спотворює кінцеві результати.   Вчений звернув увагу на те, що грунтовий покрив у районі Великоснітинського неоднорідний. На підтвердження продемонстрував супутникові зображення, на яких чітко простежуються численні мікрозападини грунту. Навіть невеликі, вони мають  зовсім інший водний режим. А це один з найголовніших факторів, що впливають на врожайність культур. Така неоднорідність у рівнинному Лісостепу характерна для великих територій, в т.ч. і Митниці. 
 
Зрозумівши всю важливість і складність порушеної проблеми, ректор  поцікавився: що ж, з точки зору фахівця, потрібно робити для її вирішення? Найперше, пролунала у відповідь, – слід скласти карту неоднорідності полів і забезпечити нею дослідників. 
 
До речі, вирівнювання грунту саме на території рівнинного Лісостепу раніше вже проводилися, але результат був нетривалим – через 3-5 років мікрозападини з’являлися знову.  
 
З програмою відзначення свята «День університету» виступив проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша. Заплановане на 29-30 травня, воно включає кілька організаційних блоків – спортивні та інтелектуальні змагання, гала-концерт учасників традиційного міжнародного фестивалю «Голосіївська весна». На свято завітають члени наглядової ради, Ради роботодавців та випускники.  Для учасників і гостей дійства буде організоване харчування. А завершиться свято конкурсом відеороликів. 
 
Як зазначив Станіслав Ніколаєнко, новозапочаткований «День університету» стане прекрасною можливістю для популяризації нашого вишу серед молоді. За цей один день можна зробити більше, ніж за місяць, в плані профорієнтаційної роботи. 
 
Сергій Кваша також згадав про організацію щорічних традиційних зустрічей з випускниками університету.  
 
Від питань культурних ректорат знову повернувся до більш прагматичних, зокрема, квартальних звітів факультетів, ННІ та служб.  Ректор зауважив, що вони мають включати тільки найвагомішу роботу підрозділів. На перспективу планується перейти на електронну форму документообігу, а поки що звіти за квартал не повинні перевищувати півтори-дві сторінки. 
 
На черзі і господарські питання. Так, начальник відділу інноваційної діяльності та трансферу технологій Василь Туринський прозвітував про хід посівної кампанії в навчально-дослідних господарствах університету.  За його словами, озимих посіяли на третину більше. 70% посівів перезимували добре і знаходяться в хорошому стані. Посіяно еліту та супереліту, тож сподіваємося, що будемо з власним насінням. Розраховуємо і на гарний врожай ячменю та кукурудзи, якими у Великій Снітинці та Агростанції зайнято відповідно 439 в 972 гектари. У задовільному стані й 20 гектарів часнику.  Все це вселяє певні надії. Ректор Станіслав Ніколаєнко додав, що під час виїздів до НДГ дуже приємно бачити всі поля засіяними та обробленими.
 
На зауваження професора Петра Лакиди, що на загальному фоні забули про Боярську ЛДС, Василь Туринський пообіцяв з часом виправити ситуацію. 
 
Подальші три питання порядку денного так чи інакше були пов’язані із вступною кампанією 2015 року. Спершу заступник начальника планово-фінансового відділу Тетяна Костюк проінформувала про вартість навчання в університеті. Наразі підготовлений відповідний проект наказу ректора. Вартість за більшістю напрямів підготовки і спеціальностей, порівняно з минулим роком, залишається незмінною. А за деякими – навіть зменшилася. За рахунок цього планується збільшити контингент студентів-контрактників та заповнити ліцензійні обсяги.
 
Потім відповідальний секретар приймальної комісії Ігор Ільчук доповів про  зміни до Правил прийому до НУБіП України на 2015 рік. Пов’язані вони, по-перше, з отриманням ліцензій на нові напрями підготовки і спеціальність. По-друге, з ліквідацією навчально-інформаційно-консультаційних пунктів, створенням на їх базі міжкафедральних навчальних лабораторій з підготовки заочників та зміною термінів прийому документів і вступних випробувань для цієї категорії вступників. Крім того, відбувся перерозподіл ліцензійних місць за деякими напрямами підготовки та спеціальностями.  
 
Детальніше про ліквідацію з 30 червня ц.р. навчально-інформаційно- консультаційних пунктів у Таращі, Лубнах, Малині, Мукачеві, Бобровиці та створення з 1 липня міжкафедральних навчальних лабораторій з підготовки студентів заочної форми навчання на базі Таращанського агротехнічного коледжу, Малинського і Лубенського лісотехнічних коледжів та відокремлених підрозділів університету – Мукачівського аграрного коледжу і Бобровицький коледж економіки та менеджменту ім. О. Майнової розповів Сергій Кваша. Члени ректорату рекомендували до затвердження вченою радою положення про ці лабораторії. 
 
У зв’язку зі змінами в структурі університету науково-дослідна частина розробила ряд положень про наукові видання вишу, які регламентують всю процедуру їх випуску. Про це повідомив начальник науково-дослідної частини Володимир Отченашко.
 
Завтра, 22 квітня, відбудеться засідання вченої ради, на якому розглядатиметься ряд ключових питань.
 
Валентин Обрамбальський,
Ольга Наконечна
 
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook