ЮВІЛЕЙ АКАДЕМІКА ВАЛЕРІЯ АДАМЧУКА

10 січня 2024, 21:14

Майже на самому початку нового року, 2 січня, колишній багаторічний голова Ради роботодавців нашого університету, головний вчений секретар Національної академії аграрних наук України, директор Інституту механіки та автоматики агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України, академік Валерій Васильович Адамчук відсвяткував своє 70 річчя.
В день ювілею, делегація НУБіП України на чолі з ректором університету, академіком С.М. Ніколаєнко, проректором, академіком С.М. Квашею та деканами обох агроінженерних факультетів відвідала ювіляра і офіційно його привітала.
А нещодавно, 9 січня колектив кафедри механіки факультету конструювання та дизайну у повному складі також відвідав Інститут, яким вже багато років керує Валерій Васильович і також щиро його вітали зі славним ювілеєм.
C:\Users\Bulga\Desktop\IMG-20240109-WA0003.jpg
Біля входу в Інститут механіки та автоматики агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України

Стосунки Ювіляра та кафедри механіки є багаторічні й дуже продуктивні. Так, академік Адамчук В.В. є не тільки випускником факультету механізації сільського господарства нашого університету, а тому проходив навчання на кафедрі механіки і склав на відмінно всі предмети, що тут викладались, а це теоретична механіка, теорія механізмів та машин і опір матеріалів, згодом при захисті докторської дисертації два співробітника кафедри тоді його підтримали і впевнено за нього голосували, а колись він ще й працював на кафедрі як штатний викладач, на 0,25 ставки посадового окладу (за сумісництвом, але ж для історії – це достовірний й беззаперечний факт).
Як керівник і як людина Валерій Васильович дуже щирий, завжди, за будь-яких обставин, намагається прийти на допомогу кожному, хто до нього звертається з будь-яким питанням. І це безліч разів відчували майже всі співробітники та завідувач кафедри механіки.
За цей час, навіть важко перерахувати все, що зробив В.В. Адамчук для кафедри механіки. Насамперед, це підготовлені та видані за його безпосередньою участю, сумісні монографії (де є розділи, які він написав особисто) разом з проф. Булгаковим В.М., проф. Головачем І.В., доцентами Чернишем О.М., Яременко В.В. по внесенню мінеральних добрив, по вібраційним технологіям у сільському господарстві, по динаміці машино-тракторних агрегатів, по малогабаритній та селекційній техніці, по механізації буряківництва тощо. Безліч сумісних статей, що номінуються у базі Scopus, безліч Патентів України на винаходи (причому поданих як від НУБіП так і від Інституту механіки та автоматики агропромислового виробництва НААН).
Крім того, за особистим контролем академіка В.В. Адамчука, на його прохання та за безпосередньою участю протягом декількох років була видана низка підручників та навчальних посібників з «Теоретичної механіки» та «Теорії механізмів та машин», яка призначалась не тільки студентам, магістрам вишів, а й аспірантам, які навчаються у його Інституті. Співробітники кафедри механіки (проф. Булгаков В.М., Головач І.В., доценти: Черниш О.М., Яременко В.В. Куценко А.Г., Троханяк О.М.) успішно виконали це прохання Валерія Васильовича, зробивши акцент на поглиблене практичне використання теоретичних основ цих предметів і він за власний кошт видав у державному видавництві «Аграрна наука» ці навчальні видання.
Він за власний кошт сплачував не тільки участь співробітників кафедри механіки у міжнародних конференціях, а навіть декілька разів забезпечив закордонне відвідування цих конференцій.
На прохання Валерія Васильовича протягом останніх трьох років він замовляв для свого Інституту розв’язування невеликих за обсягом нових теоретичних питань, що було оформлено кожного разу госпдоговорами на суми у 20,0 тис. грн. Три співробітники кафедри механіки (професори Булгаков В.М., Головач І.В. та доцент Троханяк О.М.) вже виконали такі госпдоговірні тематики.
Те, що серед лауреатів Державної премії України в галузі науки і техніки (2018) та Премії за видатні досягнення в аграрній науці Національної академії аграрних наук України (2020) поруч з ім’ям академіка Валерія Васильовича Адамчука стоїть прізвище співробітника кафедри механіки НУБіП це теж незаперечний факт плідної співпраці Ювіляра з кафедрою механіки.
Валерій Васильович обрав співробітників кафедри механіки для щорічного читання лекцій аспірантам та здобувачам його Інституту по «Прикладній математиці» та «Прикладній механіці». І це також є фактом беззаперечної довіри й плідної співпраці.
Більшість співробітників кафедри проходять стажування в Інституті, де предметом поглибленого вивчення є проведення сучасних експериментальних досліджень, яким тут приділяється підвищена увага.
C:\Users\Bulga\Desktop\ce3qbl7l.png
Під час відвідування музею Інституту механіки та автоматики агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України

Під час цієї зустрічі відбулось відвідування музею Інституту, який очолює Валерій Васильович, де співробітники кафедри механіки докладно ознайомились з його експонатами. Відбувся глибокий екскурс в історію зародження в Україні важливої галузі сільського господарства – Агроінженерії.


C:\Users\Bulga\Desktop\IMG-20240110-WA0002.jpg
Подарунок ювіляру від кафедри. Безсумнівно, що чай – кращій напій у світі

На цій зустрічі також відбулось ретельне обговорення подальших кроків співпраці кафедри механіки з головним Інститутом галузі сільського господарства країни. Учасники зустрічі були одностайні в думці про подальше сумісне проведення наукових досліджень, зокрема теоретичних та їх видання в Україні та за кордоном.
На цій зустрічі були також присутні керівники факультету конструювання та дизайну декан факультету З.В. Ружило і заступник декана О.О. Банний.
C:\Users\Bulga\Desktop\IMG-20240109-WA0002.jpg
Фото на згадку

Наприкінці відвідування співробітники кафедри механіки побажали Ювіляру, шановному академіку Валерію Васильовичу Адамчуку міцного здоров’я, успіхів у науковій і керівній діяльності, творчої енергії та натхнення, потужних звершень і подальших наукових злетів!

Декан факультету
конструювання та дизайну
 
Зіновій Ружило

Завідувач кафедри механіки
 
Володимир Булгаков

Доцент кафедри механіки

Марія Бондар 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook