Новий навчальний рік ННІ лісового і садово-паркового господарства стартує не тільки зі стін аудиторій, а прямісінько з серця лісу!

18 серпня 2023 року
  Студенти випускного курсу з великим ентузіазмом вирушили у лісові масиви ВП НУБіП України «Боярська ЛДС», де провели наукові дослідження у похідному ялиновому деревостані, пошкодженому комплексом стовбурових шкідників.

  Разом із науковцями кафедри лісівництва в лісових масивах ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» розпочалася робота з обліку шкідників шляхом розвішування феромонних пасток з метою визначення чисельності популяції короїда-типографа. Вперше здатність шкідників знаходити протилежну стать за специфічним запахом описав французький вчений-ентомолог Жан Анрі Фабр на початку минулого сторіччя. У період активного спарювання комах, самки шкідників виділяють особливі речовини – статеві феромони спеціальними залозами для приваблювання чоловічих особин. На тепер розроблено декілька типів синтетичних феромонів, за допомогою яких відловлюють або дезорієнтують імаго самців, створюючи так званий «самцевий вакуум». Самки виявляється не в змозі дати потомство, тому що відкладають незапліднені яйця, які незабаром гинуть.
  Феромонні пастки використовують як засіб боротьби зі шкідливими організмами та як спосіб спостереження за ними. За декілька тижнів, після зняття обліків, студенти та науковці проведуть аналіз зібраного дослідного матеріалу.

  Також під час проведення лісопатологічного моніторингу насаджень оцінювали стану окремих дерев і насадження загалом. Для цього використовували такі показники, як категорія стану дерев і насаджень. На пробних площах визначали санітарний стан насаджень шляхом суцільного переліку дерев, особливості ураження або пошкодження дерев, враховували щільність популяції шкідників та їх розповсюдження.

  Відтак, протягом насичених днів проведення обліків майбутні фахівці лісового господарства переконалися у ефективності поєднання науки, теоретичних знань та практики.

     Долучайтеся до родини лісівничої родини НУБіП і відкрийте для себе

неймовірний світ лісової науки!


Наталія ПУЗРІНА,
завідувач кафедри лісівництва
Олександр МЕЛЬНИК,
заступник директора
ВП НУБіП України «Боярська ЛДС»

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook