Ph.D. Практичний професійний досвід вступниці до аспірантури Марії Братінової (спеціальність «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища»)

31 липня 2023 року
  • Щирі вітання, пані Маріє, розкажіть, будь ласка, кілька слів про себе.

— Я випускниця магістратури факультету землевпорядкування НУБіП України. Відразу після завершення навчання і по цей час працюю за спеціальністю, адже професія інженера-землевпорядника цікавила мене ще зі школи. Задля власного розвитку проходила курси по підвищенню кваліфікації, такі як: курс Програмування на Python v.3.0 та English for IT та базовий курс з експертної грошової оцінки земельних ділянок. У липні 2023 року брала участь у SGH Doctoral Summer School of International Business, що відбулася в Варшаві. Під час заходу я мала можливість презентувати попередні результати своєї дослідницької роботи. Це було особливо важливо для мене, оскільки протягом декількох останніх років я мріяла про вступ до аспірантури.

  • Чому Ви обрали саме НУБіП України?

При виборі вищого навчального закладу для здобуття ступеня доктора філософії я обрала саме НУБіП України, оскільки за попередні роки навчання мені дуже сподобалася атмосфера та його висококваліфікований викладацький склад. Я маю повну вищу освіту за спеціальністю «Землеустрій та кадастр», кваліфікацію «магістр із землеустрою та кадастру». Також одним із пріоритетів при моєму виборі є те, що рейтингу не лише міста Києва, а й України в цілому, НУБіП України є ТОПовим навчальним закладом.

  • Яким чином Ви плануєте використати Ваш практичний досвід для майбутніх наукових досліджень?

— Наразі я працюю фахівцем в Інституті землекористування НААН України, де займаюся як технічною, так і науковою складовою роботи. З одного боку, розробляю проєкти землеустрою, з іншого – активно долучаюся до наукової діяльності закладу, що охоплює участь у міжнародних конференціях, семінарах та засіданнях. Крім того, приймаю участь у написанні статей для фахових видань разом з науковцями нашого інституту. Така організація роботи дає мені можливість успішно поєднувати практичну діяльність з активним внеском у наукову спільноту.

  • Яку Ви обрали спеціальність для навчання в аспірантурі та як Ви плануєте поєднувати роботу та навчання?

— Я планую поглибити свої знання та навички за спеціальністю «Економіки природокористування та охорони навколишнього середовища», що об'єднує елементи економіки, екології, землеустрою, соціології та інших наукових дисциплін. Вона надає широкий обсяг знань, що дозволяє працювати на перетині різних сфер і розв'язувати складні проблеми, пов'язані з природокористування, а також дозволяє розуміти, як ефективно використовувати природні ресурси з мінімальним впливом на довкілля. Наразі планую продовжувати свою роботу у науковому інституті, саме тому я обрала вечірню форму навчання. Очікую, що поглиблено вивчу обрану мною наукову галузь, здійсню оригінальне дослідження та розвину свої професійні і міжособистісні навички.

  • Чи визначились Ви з майбутнім напрямом наукового дослідження? Кого обрали своїм науковим керівником?

— Так, моє наукове дослідження буде пов’язане з оцінкою земель сільськогосподарського призначення. На сьогодні, із динамічними змінами в умовах та обставинах діяльності землекористувачів, продовженням процесів земельної реформи в державі, євроінтеграції, змінами щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення це є дуже актуально. Наразі, саме Дорош Йосип Мирославович (д.е.н., професор, член-кореспондент НААН України) погодився бути моїм науковим керівником.

  • Дякуємо за Ваші щирі відповіді.

Тимофій Корнійчук,
провідний фахівець відділу аспірантури 


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook