У Бережанському фаховому коледжі відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів біології закладів фахової передвищої освіти Тернопільської області

31 травня 2023 року
30 травня 2023 року на базі Відокремленого структурного підрозділу «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» було проведено онлайн-семінар засідання обласного методичного об’єднання викладачів біології ЗФПО Тернопільської області на тему: «Сучасні вектори підвищення якості біологічної освіти в умовах змішаного та дистанційного навчання».

  Саме обговорення цієї теми об’єднало всіх викладачів біології фахових коледжів Тернопільської області. Ця проблематика особливо є актуальною у теперішній час, адже, освіта ХХІ століття – це освіта для людини. Це зазначено в проєкті Концепції розвитку загальної середньої освіти й передбачає виховання відповідальної особистості, здатної до самоосвіти й саморозвитку.
  Одним із шляхів модернізації освітньої системи України є упровадження в навчальний процес інноваційних педагогічних технологій. Метою інноваційної діяльності виступає якісна зміна особистості студента у порівнянні з традиційною системою.
  Модернізація сучасної освіти передбачає модернізацію змісту біологічної освіти, впровадження нових технологій вивчення предмета, інтеграцію та диференціацію знань, формування цілісних уявлень про природу, особливо в умовах змішаного та дистанційного навчання. Актуальність використання інформаційних освітніх технологій у навчально-виховному процесі з біології у закладах фахової передвищої освіти обумовлена тим, що в них закладені невичерпні можливості для навчання студентів на якісно новому рівні, чого вимагає сьогодення.
  Голова обласного методичного об'єднання викладачів біології ЗФПО Тернопільської області Лілія Демкович привітала всіх учасників і звернула увагу на основні моменти роботи методичного об’єднання в поточному навчальному році та ознайомила учасників із порядком проведення засідання.
  З вітальним словом виступила директорка ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» Світлана ПИЛИПИШИН, яка ознайомила всіх учасників семінару з історією, освітньо-професійними програмами та тенденціями розвитку закладу освіти.
  Методистка Ради директорів ЗФПО Тернопільської області Ірина ЛЕЩИК щиро привітала всіх учасників онлайн-семінару та розказала про особливості роботи фахових коледжів в умовах війни. Пані Ірина побажала присутнім плідної роботи, миру та перемоги, висловила сподівання про майбутні зустрічі очно.
  Оскільки модератором методичного об’єднання викладачів біології був ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України», то організатором заходу була викладачка біології Оксана ОЛІЙНИК, яка відповідно до теми онлайн-семінару розробила програму засідання, згідно з якою викладачі природничих дисциплін поділилися своїм досвідом роботи з використання інноваційних технологій та методів для підвищення якості біологічної освіти в умовах дистанційного та змішаного навчання, а саме:
  1. «Використання навчально-дослідних просторів Go-Lab на заняттях біології в умовах дистанційного та змішаного навчання» (Оксана ОЛІЙНИК).
  2.  «Використання методу проєктів у процесі вивчення дисципліни "Біологія і екологія" в умовах дистанційного та змішаного навчання» (Ірина СОКОЛОВСЬКА).
  3. «STEM - ініціативи у викладанні біології» (Наталія ЧОРНА).
  4. Оксана ШЕВЧУК – викладачка біології Чортківського медичного фахового коледжу, кандидат педагогічних наук з досвіду своєї роботи репрезентувала «Використання можливостей цифрового додатку Wordwall для створення завдань під час дистанційного та змішаного навчання».

  На завершення голова обласного методичного об'єднання викладачів біології ЗФПО Тернопільської області Лілія Демкович та учасники семінару висловили щирі слова вдячності всім викладачам, які активно долучилися і посприяли у проведенні методичного об’єднання в такому форматі, а також подякували усім учасникам онлайн-семінару за плідну співпрацю, можливість спілкування та обміну думками щодо модернізації змісту біологічної освіти за допомогою інноваційних інформаційних систем та технологій і побажали всім здоров’я, добробуту, нових творчих і конструктивних ідей, душевного спокою і мирного неба над головою.
 
Оксана ОЛІЙНИК,
викладачка циклової комісії природничих дисциплін

    

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook