Правова підготовка та правове просвітництво: кафедра теорії та історії держави і права про І етап студентської олімпіади у 2022/2023 н.р.

2 квітня 2023 року
  На виконання службової записки проректора з науково-педагогічної роботи від 17.02.2023 року №04 про проведення І етапу студентської олімпіади у 2022/2023 н.р. кафедра теорії та історії держави і права запланувала провести 5 студентських олімпіад з правничих навчальних дисциплін серед студентів та магістрів юридичного факультету, а також серед студентів неправничих спеціальностей з навчальної дисципліни «Правова культура особистості».

  Кафедра розпочала змагання 15 та 16 березня 2023 року з дисципліни «Правова культура особистості» серед студентів спеціальності 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» та студентів спеціальності 207 «Водні біоресурси та аквакультури». Відповідальна за проведення заходу доцентка кафедри Олена Попова врахувала, що олімпіада для студентів факультету тваринництва та водних біоресурсів є не з профільних дисциплін, тому прийняла рішення провести її у декілька турів, які включали різні типи завдань. Усі вони виконувалися студентами за принципом змагальності, тому вона пройшла при високій активності та виявила неабияку ерудицію учасників та учасниць, а також сприяла згуртованості, комунікації та застосуванню набутих знань з дисципліни.

  Також студентську олімпіаду з навчальної дисципліни «Правова культура особистості» серед студентів неюридичних спеціальностей провів асистент кафедри Тарас Панатлієнко, серед яких 229 «Громадське здоров'я» (21 березня), 162 «Біотехнології та біоінженерія» (22 березня) та 202 «Захист і карантин рослин» (23 березня). Усі завдання організатор побудував навколо теми стану правової культури особистості у воєнний період та перспективи її розвитку у післявоєнний час.
  За результатами підсумків проведеної олімпіади з навчальної дисципліни «Правова культура особистості» серед студентів неправничих спеціальностей було визначено переможців. Призові місця посіли:
1 місце – Ірина Василенко (спеціальність 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва»), Веронік Мєняйлова (спеціальність 207 «Водні біоресурси та аквакультура»); Ярослав Кривошапка (спецільність 229 «Громадське здоров'я»); Софія Корнілевська (спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»); Валентина Шкорбот (спеціальність 202 «Захист і карантин рослин»).
2 місце – Данило Дьомін (спеціальність 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва»), Анна Селієвська (спеціальність 207 «Водні біоресурси та аквакультура»; Діана Джур (спеціальність 229 «Громадське здоров'я»); Гуржій Анастасія (спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»); Яна Черненко (спеціальність 202 «Захист і карантин рослин»).
3 місце – Валерія Дем’яненко (спеціальність 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва»); Денис Плужник (спеціальність 207 «Водні біоресурси та аквакультура»); Ростислав Шевчук (спеціальність 229 «Громадське здоров'я»); Діана Шишкіна (спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»); Єлизавета Нечепуренко (спеціальність 202 «Захист і карантин рослин»).
  Не менш запеклою була боротьба за призові місця серед студентів юридичного факультету. Якщо олімпіада серед студентів неправничих спеціальностей була проведена головно в дистанційному форматі, то зі спеціальності 081 «Право» вона пройшла як в дистанційно, так і очно.
  20 березня 2023 року асистентки кафедри, адвокатеси Світлана Авраменко й Анна Мельник провели олімпіаду з «Правового письма та документування» серед студентів 3 курсу юридичного факультету. Загалом бажання позмагатися виявило 16 осіб. Метою проведення зазначеної олімпіади було привернення уваги студентів та зацікавлення їх до вивчення особливостей написання юридичних документів. На платформі Сlassroom був створений спеціальний курс для проходження завдань. Охочі мали можливість приєднатися і пройти 2 тури. У першому турі для перевірки знань учасників були запропоновані тестові запитання. У другому турі майбутні юристи аналізували наданий документ на відповідність законодавству України, наказу ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 01.07.2020 та на логічність написання.

  21 березня 2023 року доценти кафедри Ірина Єрмоленко та Сергій Козін, а також пані декан юридичного факультету Олена Яра як голова журі, провели олімпіаду з навчальної дисципліни «Історія держави і права України», під час якої запропонували учасникам та учасницям розв’язати тестові завдання різних видів складності.

  22 березня 2023 року я і доцентка кафедри Людмила Протосавіцька провели олімпіаду з «Філософії права» для магістрів права 1 року навчання. Частина питань була тестового характеру і учасникам олімпіади необхідно було обрати вірну відповідь з поміж запропонованих варіантів. Інша частина, вірніше третина питань не мала варіантів відповідей і магістри на основі засвоєних знань на заняттях з «Філософії права» мали дати розгорнуту відповідь на поставлені питання. Результати олімпіади, а саме вірні відповіді, які магістри давали на поставлені питання дозволили в нетрадиційній формі паралельно здійснити і моніторинг засвоєних знань з філософії права. Попри повітряну тривогу магістри приймали активну участь в олімпіаді.

  24 березня 2023 року кафедра теорії та і історії держави і права завершила І етап студентської олімпіади у 2022/2023 н. р. серед студентів юридичного факультету. Цього дня я з доценткою кафедри Оленою Чомахашвілі провели спільне змагання з навчальних дисциплін «Юридична деонтологія» та «Теорія держави і права». Зголосилися прийняти участь 19 осіб. Зазначимо, що це вперше кафедра застосувала міждисциплінарний підхід для завдань. Тому учасникам та учасницям запропонували вирішити 2 кейси і обрати правильну відповідь із тестового завдання. Але не просто обрати, а й обґрунтувати її.

  У результаті наполегливої роботи призові місця з правничих навчальних дисциплін завоювали:
І місце – Святослав Ямковий (навчальна дисципліна «Правове письмо та документування»); Павло Горбик (навчальна дисципліна «Історія держави і права України»); Катерина Шевченко (навчальна дисципліна «Філософія права»); Ярослав Будзинський (навчальні дисципліни «Юридична деонтологія» та «Теорія держави і права»).
ІІ місце – Діана Габрільчук (навчальна дисципліна «Правове письмо та документування»); Анастасія Даценко (навчальна дисципліна «Історія держави і права України»); Владислав Кравченко (навчальна дисципліна «Філософія права»); Аліна Бодра (навчальні дисципліни «Юридична деонтологія» та «Теорія держави і права»).
ІІІ місце – Тимофій Образ (навчальна дисципліна «Правове письмо та документування»); Бєлуха Вікторія (навчальна дисципліна «Історія держави і права України»); Анастасія Андронік (навчальна дисципліна «Філософія права»); Даніїл Ржевський (навчальні дисципліни «Юридична деонтологія» та «Теорія держави і права»).
  Окремо були відзначені роботи Максима Піхала й Аліни Рожко (навчальні дисципліни «Юридична деонтологія» та «Теорія держави і права»).

  Загалом І етап студентської олімпіади у 2022/2023 навчальному році був проведений на високому організаційному та навчально-методичному рівні. Проведення таких заходів сприяє не лише підвищенню рівня правової підготовки майбутніх юристів, а здійснює просвітницьку мету – підвищує рівень правової обізнаності серед студентів та їх інтерес до права.
  Дякуємо керівництву учбового закладу за ініціативу провести такий цікавий та корисний захід, а також усім студентам та студенткам, які зголосилися взяти участь!

 

Віра Качур,
завідувачка кафедри теорії та історії держави і права

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook