Ветеринарні вірусологи, паразитологи та патоморфологи підвищили кваліфікацію в НУБіП України

15 лютого 2020 року
     З 3 по 14 лютого 2020 року згідно плану-графіку підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, керівників і спеціалістів державних установ, які належать до сфери управління Держпродспоживслужби, в НУБіП України на базі факультету ветеринарної медицини спільно з спільно з ННІ неперервної освіти і туризму підвищували кваліфікацію фахівці трьох категорій:
  • завідувачі вірусологічними відділами, головні, провідні фахівці, лікарі ветеринарної медицини-вірусологи;
  • завідувачі відділами, головні, провідні фахівці, лікарі ветеринарної медицини-паразитологи;
  • завідувачі відділами, головні, провідні фахівці, лікарі ветеринарної медицини-патоморфологи.

     Перші заняття провели декан факультету ветеринарної медицини Микола Цвіліховський і директор ННІ неперервної освіти і туризму Марія Кулаєць.

     У лекції Миколи Цвіліховського на тему «Перспективи ветеринарної освіти і науки в Україні, як фактор забезпечення здоров'я нації в умовах глобалізації світової економіки» були представлені основні виклики та труднощі ветеринарної професії на найближчі 10 років. Найбільше обговорення викликали основні аспекти європейської освітньої стратегії проектування ветеринарного профілю, визначеного потребами ринку.

     Після заняття Микола Іванович презентував спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» та 212 «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза», за якими ведеться підготовка на факультеті ветеринарної медицини.


     Лекція Марії Кулаєць на тему «Освіта дорослих: реалізація освітніх програм та послуг в системі неперервної освіти» викликала жваву дискусію. У форматі запитання-відповідь Марія Михайлівна провела профорієнтаційну роботу, зокрема розповіла про можливість вступу до університету на програми перепідготовки з наданням другої вищої освіти та представила магістерські програми, які функціонують в ННІ неперервної освіти і туризму.

     Відповідальний за підвищення кваліфікації на факультеті ветеринарної медицини Григорій Бойко продемонстрував можливості НУБіП України щодо неперервної освіти фахівців ветеринарної медицини як державних, так і приватних структур на базі факультету ветеринарної медицини та ННІ неперервної освіти і туризму.

     Навчально-тематична програма підвищення кваліфікації включала наступні розділи:

Успіхи та завдання ветеринарної вірусології. Новітні дані щодо морфології, хімічного складу та систематики вірусів. Лектор - доктор ветеринарних наук, професор Мазур Тетяна Василівна.

Біобезпека та біозахист в лабораторній справі - лектор - доктор ветеринарних наук. професор Мазур Тетяна Василівна.


Сучасні методи діагностики і моніторингу вірусних інфекцій тварин. Організаційні основи діагностики вірусних хвороб тварин. Лектор - доктор ветеринарних наук, професор Яблонська Оксана Валентинівна.

Успіхи та завдання ветеринарної паразитології. Паразитарні хвороби тварин і людини. Організація протипаразитарних заходів.

Нові методичні підходи до діагностики, лікування та профілактики інвазійних хвороб тварин.

Інноваційні методи визначення збудників заразних хвороб у тварин, людини. Лектор - кандидат ветеринарних наук, доцент Козловська Ганна Володимирівна.

Організація патоморфологічної діагностики хвороб тварин.

Судово-ветеринарна експертиза: нормативно-правова база, методологія і методика проведення. Оформлення документації судово-ветеринарної експертизи.


     Після вручення кваліфікаційних свідоцтв Григорій Бойко провів анкетування і профорієнтаційну роботу серед слухачів, ознайомивши їх з перевагами навчання в НУБіП України на спеціальностях «Ветеринарна медицина» та «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза».

     У своїх відгуках слухачі підвищення кваліфікації дякували викладачам за надані знання. Особливо відмітили налагоджену організацію підвищення кваліфікації у Національному університеті біоресурсів і природокористування України і обіцяли повернутись через п’ять років.


Григорій Бойко

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook