В університеті відзначили День науки 2019

19 квітня 2019 року
 
Ось вже більше двадцяти років третю суботу травня щорічно наукова спільнота України відзначає своє професійне свято – День Науки! З цієї нагоди в університеті відбулося урочисте засідання, що стало своєрідним підбиттям підсумків наукової діяльності колективу.

До учасників зібрання з вітальним словом звернувся ректор університету Станіслав Ніколаєнко, який зазначив: світовий прогрес беззаперечно пов’язаний із розвитком науки, з можливістю і здатністю науковців розширювати людські межі світосприйняття та пропонувати реальні рішення для поліпшення життя людей. Сьогодні перед всіма нами, перед країною стоять складні виклики, відповідь на які визначатиме умови життя українців на декілька поколінь.

За п’ять останніх років обсяги фінансування досліджень в університеті збільшилися більше як у двічі – з 25 млн до 52 млн грн. Чисельність публікацій у виданнях, що індексуються Scopus майже учетверо – з 51 до 196. За останні роки вчені отримали дві Державні премії України в галузі науки і техніки, Премію Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій. Здійснюється активна робота з модернізації наявної бази лабораторної і практичної підготовки, створюються нові наукові лабораторії, Центр колективного користування науковим обладнанням, розвивається дослідницька інфраструктура. Відбулися вже два випуски Стартап школи НУБіП України.

У планах держави протягом найближчих декількох років зробити нові, активні кроки на шляху реформування наукової сфери: підготовка докторів філософії та новий порядок захистів дисертацій, робота Національного фонду досліджень та Фонду розвитку інновацій, державна атестація наукової діяльності, базове фінансування, розмір посадових окладів дослідників тощо.

Переконаний, що українські вчені, вчені нашого університету можуть здивувати світ своїми винаходами і розробками, наголосив Станіслав Ніколаєнко. Наше спільне завдання – реалізувати потужний потенціал та існуючі можливості.

Потому настала пора вшанувати творців науки в університеті. Дипломами у номінації «Лідер із залучення коштів на виконання наукових досліджень у 2018 р.» нагороджені 7 науковців. Дипломами за високі результати у підготовці наукових кадрів нагороджені 7 осіб. Дипломами за високі досягнення у винахідницькій діяльності 5 осіб. Дипломами за активну публікаційну діяльність нагороджені 10 осіб.

Вшанували і здобутки наукових гуртків – переможців VIІІ «Фестивалю студентської науки – 2019».

Дипломами першого ступеня нагороджені гуртки:

«Маркетинг» факультету аграрного менеджменту,

«Іхтіологічний» факультету тваринництва та водних біоресурсів,

«Mes decouvertes» гуманітарно-педагогічного факультету,

«Актуальні проблеми стандартизації та управління якістю та безпечністю продукції та виробництва в АПК» факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК,

«Паразитології та тропічної ветеринарії» факультету ветеринарної медицини.

Друге місце розділили гуртки:

«Обґрунтування методів діагностування і прогнозування технічного стану машин»механіко-технологічного факультету,

«Інтернет речей» факультету інформаційних технологій,

«Агробіотехнологія» факультету захисту рослин, біотехнологій та екології,

«Інновінг» ННІ післядипломної освіти,

«Робототехніка» Бережанського агротехнічного коледжу.

Дипломи третього ступеня у другому етапі фестивалю отримали гуртки:

«Організація агробізнесу» Немішаївського агротехнічного коледжу,

«Мехатроніка» факультету конструювання та дизайну,

«Програміст» Рівненського коледжу НУБіП,

«Банки, фінансові ринки та агробізнес: виклики сьогодення» економічного факультету,

«Електротехнології в АПК» Бережанського агротехнічного інституту.

Гуртки «Геодезія» факультету землевпорядкування, «Сучасний економіст» Ніжинського агротехнічного інституту, «Математичне моделювання електромагнітних процесів в електротехнічних пристроях» ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження, «Технічна творчість» Ніжинського агротехнічного коледжу, «Агрохімік» Бобровицького коледжу економіки та менеджменту ім. О. Майнової відзначені в номінації «Майбутнє української науки».

Гуртки «Харчові добавки «За» і «Проти» агробіологічного факультету; «Клуб юних теоретиків» юридичного факультету, «Електронік» Ірпінського економічного коледжу; «Фінансист» економічного факультету, «Декоративне розсадництво»ННІ лісового і садово-паркового господарства відзначені в номінації «Фаворит VІІІ «Фестивалю студентської науки - 2019».

Вітали лауреатів та переможців художні колективи кафедри культурології. А завершилося святкування колективним фотографуванням.

Володимир Отченашко,

начальник науково-дослідної частини

джерело: nubip.edu.ua

 


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook