Навчально-науковий центр виховної роботи і соціального розвитку

Конкурс на Найкращу пісенну академічну групу НУБіП України

 КОНКУРС «ПІСЕННИХ БАТАЛІЙ-2018»


 

       «Пісенні баталії» – це видовищне, яскраве та запальне свято – одна з найважливіших подій в житті alma mater. Цей конкурс, приурочений Міжнародному дню студента, покликаний виявити кращу пісенну академічну групу шляхом популяризації української пісні.

        Щороку восени увесь університет спостерігає за захопливою боротьбою факультетів, які змагаються між собою, демонструючи вокальні спроможності. У конкурсі приймають участь не відомі вокалісти, а студенти – творчі, креативні, талановиті особистості. Співає кожен!» – такий девіз учасників баталій.

   Те, що боротьба за вихід у фінал традиційного щорічного конкурсу на кращу академічну співочу групу «Пісенні баталії-2018» буде напруженою, стало зрозуміло вже після виступу на сцені актової зали, де 7 листопада відбувався чвертьфінал та півфінал конкурсу, першої двійки команд.  
Ними стали, відповідно до жеребкування, проведеного напередодні, студенти факультету аграрного менеджменту і факультету конструювання та дизайну, які представили на суд журі і оцінку глядацької зали свою версію пісні «Промінь», відомої нам у виконанні групи «Мозги». Розрив в оцінках журі був лише в 1 бал, а пощастило прорватися цього разу ФАМівцям (66:65). 
Вього 1 бал розділив і виконання композиції «Надія є!» командою юридичного факультету, яка стала півфіналістом, та командою механіко-технологічного факультету (71:70); з перевагою в 1 бал у півфінал вирвалася і команда факультету захисту рослин, екології та біотехнологій, яка разом із командою факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК, мабуть, найбільше вразила і журі, і аудиторію, адже за час підготовки до баталій академічні групи двох факультетів так здружилися, що із пісні «Чекаю. Цьом» створили спільну композицію, а ще навіть попросили оголосити їх як команду факультету захисту рослин, екології та – 71 харчових технологій – 70 (71:70).
«Вінні Пух» Ярослава Костенка та його творчої команди факультету тваринництва та водних біоресурсів – 70 фінал 2 місце дещо перевершив композицію ННІ лісового і садово-паркового господарства – 68 (70:68), 
«Лісапєдний батальйон» команди економістів – 76 був гучнішим, і масовішим, ніж  не менш пристрасне виконання команди факультету ІТ – 68 (76:68), сподівання на «Найкращий день» виправдалися у факультету післядипломної освіти – 75 , який боровся із агробіологічним факультетом – 69 (75:69). 

Вкотре поспіль приємно вразила команда гуманітарно-педагогічного факультету – 78: у списку академічної групи, яка брала участь у конкурсі, 21 студент, усі вони помістилися у «Маршрутці», пісню про яку виконували, та ще й виконували усі, чим і перемогли суперників – команду ННІ енергетики, автоматики та енергозбереження – 68 (78:67). 
А от найважче виявилося у першому двобої командам факультету ветеринарної медицини – 74 та факультету землевпорядкування – 74: за результатами оцінювання журі, вони отримали однакову кількість балів - 74. Довелося солістам уже без фонограми ще один раз представити виконання композиції «Де би я…» , а вирішення їх долі взяв на себе голова студентської організації НУБіП Максим Паламарчук – у півфінал вийшли майбутні землевпорядники.
Півфіналісти не заставили себе довго чекати, адже усім кортіло показати свої сили у наступному двобої, де журі оцінювало виконання українських народних пісень. Традиційне виконання відомих ліричних творів змінювалося демонстрацією народних обрядів та сучасними молодіжними інтерпретаціями, ніжність – запалом, серйозність – гумором, і ми маємо фіналістів «Пісенних баталій-2018», які зійдуться у боротьбі за розподіл місць 15 листопада:
-гуманітарно-педагогічний факультет ;
-факультет тваринництва і водних біоресурсів;
-факультет післядипломної освіти;
-факультет землевпорядкування.
«Такого шквалу емоцій ми не відчували ще за усе своє немале творче життя, хоча було головою журі безлічі професійних творчих конкурсів», - зазначила член журі «Баталій» професор кафедри теорії та методики постановки голосу факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова, відмінник народної освіти, драматична акторка, співачка Надія Можайкіна. «Спочатку трохи відчувалося, що виконання не зовсім професійне, - почала свій відгук член журі начальник відділу культури Броварської міської ради Катерина Мелікова, - але те, з яким захопленням, з яким хвилюванням і з якою енергетикою виходять на сцену команди враз перевершило професіоналізм. Це було чудово!» Лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів, викладач вокалу Київської музичної школи імені Дмитра Кабалевського, солістка проекту «Світова класика українською» Аліна Сердека зазначила, що кожен, хто виходив на сцену, - вже справжній вокаліст, бо переборов невпевненість, зрозумів, що може і вміє все, якщо захоче навчитися, а голова Київської обласної профспілки працівників агропромислового комплексу Василь Хвостіков додав: «Бо всі групи за час підготовки до конкурсу стали справжніми командами, відчули плече і друзів, і наставників, усвідомили, що гуртом, як кажуть, і батька легше бити. »
Чекаємо усіх на святковій програмі, присвяченій міжнародному дню студента, 15 листопада о 16 годині в актовій залі навчального корпусу № 3, де і відбудуться фінальні змагання «Пісенних баталій-2918».
А далі – головна інтрига вечора: хто ж стане цьогорічним переможцем «Пісенних баталій»? Розпочинали представники ННІ післядипломної освіти, які своїм поглядом на проблематику, підняту Святославом Вакарчуком у пісні «Не твоя війна», підкріпленим відеорядом, змогли підняти зал. Землевпорядники обрали проникливу «Пісню про матір», яку вирішили виконати акапельно. І, на мою думку, вдало. А виконавці з гуманітарно-педагогічного факультету спинили свій вибір на пісні з вершин сьогоднішніх хіт-парадів – «Плакала» (і теж підготували цікавий відеооряд), а завершив першу частину дуже концептуальний виступ артистів факультету тваринництва і водних біоресурсів, які обрали пісню «Мовчати».
У другій частині вирішили «пройтися» по хітах. І розпочали «Потап» з «Олегом Винником» у інтерпретації молоді з ННІ післядипломної освіти. Вони були ну дуже переконливі і точно не згірші справжніх зірок. Тож овація і вигуки «Молодці» від глядачів були дуже заслужені. Далі було запальне «Гуляй, народ!» від землевпорядників з танцями до упаду (буквально) і «Маршрутка» від гуманітаріїв, яка радше нагадувала реаліті шоу. А завершила усе феєрична вечірка (з DJ і ударними) від тваринників, які розфарбували (знову ж таки, буквально) не тільки свої футболки, а й настрій глядачів. До речі, хочеться окремо відмітити їхню групу підтримки: якби було змагання серед вболівальників, то вони б перемогли в ньому точно!

Гран-прі «Пісенних баталій» разом з призами від Київської обласної профспілки працівників АПК і поїзду на Party Bus, який цього вечора відправлявся від третього корпусу, вибороли представники факультету землевпорядкування. 
Перше місце у гуманітарно-педагогічного факультету, друге - у факультету тваринництва і водних біоресурсів, третє – у ННІ післядипломної освіти. 
Ще один приємний сюрприз вечора: Київська обласна профспілка працівників АПК відзначила подарунком факультет ветеринарної медицини за волю до перемоги.
Вітаємо студентів зі святом та бажаємо тільки перемог!
 
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook