28 листопада – День пам’яті жертв голодомору

28 листопада 2020 року


Шановні колеги!

У 1932-1933 роки Україна, яка завжди годувала хлібом багато людей у світі, зазнала штучного голоду – голодомору. Сталінською клікою здійснено масове вбивство мільйонів українців, цинічне, цілеспрямоване, безжальне. На щедрому українському чорноземі вмирали у страшних муках наші батьки, діди і прадіди, бабусі і прабабусі.

Результатом політики тоталітарного режиму стало фізичне й моральне нищення найбільш діяльної його частини. Знищувалася інтелектуальна еліта, представники творчої інтелігенції, виморювалися голодом мільйони селян, зникали цілі села, люди, спроможні мислити самостійно і критично… І моя сім’я, як і багато односельців на Кіровоградщині, зазнала тяжких втрат.

Наслідки цих лих і бід, жахливих репресій ми пожинаємо й нині. Острах і безініціативність міцно сидять в генетичному коді багатьох українців. Потрібні величезні довготривалі зусилля патріотичної влади, інтелігенції, вчених, освітян, громадськості, інтелектуально-духовної складової громадянського суспільства для їх подолання.

Час лікує душевні рани, але рану в серці України загоїти неможливо. Вона завжди буде невгамовним болем нагадувати про ті часи…

У ці дні відчинімо свої душі й серця для пам'яті про ті страшні роки, зробімо все для того, щоб ніколи за будь-яких обставин подібні трагедії більше не спіткали Україну. Мусимо зробити все, щоб в Україну прийшов Мир і Злагода. Тут багато чого залежить від молоді, студентства, вчених і викладачів. Пам’ятаймо про це! 

Шановні студенти, викладачі, співробітники! Ми разом мусимо зробити все, щоб на нашій землі геноциду більше не було, маємо бути сміливими і рішучими! Ми хочемо миру і спокою, але повинні завжди бути готовими до захисту рідної землі!

 

З пам’яттю у серці,


Ректор НУБіП України     
     Станіслав Ніколаєнко

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook