Загальні навчальні компетентності для студентів 4 курсу НУБіП України: відбулися безкоштовні курси з підготовки до складання ЄВІ (блок ТЗНК)
«Не достатньо мати гарний розум,
головне – правильно
його використовувати»
Р. Декарт
21 січня 2025 року на платформі Zoom Meetings стартували безкоштовні онлайн-курси з підготовки до складання Тесту загальних навчальних компетентностей (ТЗНК). До заняття приєдналися студенти 4 курсу майже всіх спеціальностей НУБіП України.
Під час зустрічі студенти познайомилися з загальними умовами вступу в магістратуру 2025 році, структурою ТЗНК, а також попрацювали над блоком «Критичне мислення». Критичне мислення — це процес аналізу, синтезування й обґрунтовування оцінки достовірності/цінності інформації; властивість сприймати ситуацію глобально; знаходити причини і альтернативи; здатність генерувати чи змінювати свою позицію на основі фактів й аргументів; коректно застосовувати отримані результати до проблем і приймати зважені рішення.
Український центр оцінювання якості освіти здійснює укладання тестових завдань єдиного вступного іспиту із забезпечення відповідності завдань тесту загальної навчальної компетентності Програмі тесту загальної навчальної компетентності єдиного фахового вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 11 лютого 2022 року № 158.
Тест загальних навчальних компетентностей міститиме завдання, спрямовані на визначення загальної навчальної компетентності вступника.
Складатиметься з двох блоків:
- вербально-комунікативний компонент (критичне читання, аналітичне письмо, комунікація і медіація) — завдання передбачають виявлення у вступника в магістратуру наступних здатностей, таких як шукати, сприймати, аналізувати, інтерпретувати й оцінювати інформацію з різних джерел; структурно й аргументовано висловлювати свої думки, зокрема у формі тестів, покращувати написане з метою досягнення комунікативної мети здійснювати конструктивну взаємодію на основі законів, принципів, максим, правил, стратегій і тактик комунікацій;
- логічно-аналітичний компонент (логічне мислення; аналітичне мислення) — завдання передбачають виявлення особою, що тестується наступні здатності: аналізувати інформацію, критично оцінювати її обґрунтування, оцінювати факти, які посилюють або послаблюють аргументацію застосувати різні форми мислення для побудови абстрактних моделей реальних проблем з метою їх дослідження й розв’язання аналізувати й представляти числові дані в різних формах.
Структура іспиту передбачає 5 складників:
- Критичне читання для виявлення і використання інформації.
- Аналітичне письмо забезпечення точності й ефективності подання інформації в текстових повідомленнях.
- Комунікація й медіація забезпечення ефективної комунікативної взаємодії для порозуміння.
- Логічне мислення побудова, аналіз і вдосконалення аргументацій.
- Аналітичне мислення використання дедуктивних міркувань для розв’язання задач.
Тест загальної навчальної компетентності містить 27 завданнь, які оцінюються в 33 бали. На виконання всіх завдань відведено 75 хвилин.
Ключове завдання цього випробування — перевірити, наскільки майбутній вступник у магістратуру вмієте розрізняти факти від припущень, знаходити правильні аргументи та відрізняти їх від хибних тощо.
Корисні посилання, які можуть допомогти вам підготуватися до тесту
Загальна інформація про тест:
www.youtube.com/watchhttps://testportal.gov.ua/pidgotovka-yefvv-yevi/
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=FExxY1dswCk
Відео по комбінаториці, яке допоможе підготуватися до блоку з аналітичного мислення: https://www.youtube.com/watch?v=sNjGRllDzGQ
Тренувальні тести ТЗНК (2018-2024) знаходяться за наступним посиланням: https://zno.osvita.ua/master/tznpk/
Бажаю успіхів у підготовці!
Ірина Матвієнко,
доцент кафедри філософії
та міжнародної комунікації