Підводимо підсумки ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання приватноправового регулювання в умовах євроінтеграції»

26 травня 2024 року
  23 травня 2024 року з нагоди 126 річниці заснування Національного університету біоресурсів і природокористування України на базі кафедри цивільного та господарського права проведено масштабний науковий захід – ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні питання приватноправового регулювання в умовах євроінтеграції». Конференція відзначилася великою кількістю поважних гостей, досвідчених науковців, а також не залишила байдужими студентство та аспірантів. Про це свідчив заповнений зал та бурхливі оплески.
                                                                         
  З вітальним словом виступили: проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктор сільськогосподарських наук, професор Тонха Оксана Леонідівна; декан юридичного факультету, доктор юридичних наук, професор Яра Олена Сергіївна; заступник декана юридичного факультету з наукової роботи, доктор юридичних наук, професор Ладиченко Віктор Валерійович; доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений юрист України, директор Інституту правотворчості та науково-правових експертиз Національної академії наук України Кот Олексій Олександрович; доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений юрист України, академік-секретар відділення цивільно-правових наук Національної академії правових наук України Гриняк Андрій Богданович; заступник начальника відділу ринків виробничих галузевих товарів Департаменту досліджень і розслідувань ринків виробничої сфери Антимонопольного комітету України Табачук Назарій Петрович; Prof. Dr. Volker Michael Jänich, Law faculty of Freiedrich-Schiller Jena University; Zikha Irzhi, PhD in Law, Associate Professor, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně; PhD in Law; начальник відділу аспірантури та докторантури Київського національного університету імені Тараса Шевченка, асистент кафедри цивільного процесу Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ткачук Анжеліка Олегівна.
 
  
  Заслуговує на увагу велике різноманіття доповідей на актуальні теми, які були представлені на пленарному засіданні конференції. Сучасне наукове бачення проблематики немайнових прав в приватному та публічному праві було висвітлене у ґрунтовній доповіді Піддубного Олексія Юрійовича. Активну участь у роботі конференції взяли представники практичної сфери. Так, адвокат Гапека Тетяна Валеріївна виступила з цікавою доповіддю, присвяченою визначенню проблематики правового регулювання договору сурогатного материнства в контексті євроінтеграційних процесів у лікуванні безпліддя. Ґрунтовну доповідь щодо імплементації приватно-правових норм європейського права в галузі охорони здоров’я в умовах їх діджиталізації представив адвокат Баришніков Максим Романович. Думка практиків щодо окремих аспектів регулювання відносин у сфері приватного права стала поштовхом для активних дискусій та плідного обговорення в межах пленарного засідання. Варто відмітити вдале поєднання в дискусії представників практичної сфери та науковців, що забезпечило підняття глибоких науково-практичних проблем та пошук шляхів їх вирішення.
  У роботі конференції активну участь також взяли й іноземні гості, що підтвердило міжнародний статус вказаного заходу. З цікавими науковими доповідями виступили Палюхова Петра (м. Братислава, Словацька республіка), Белікова Мар’яна (м. Братислава, Словацька республіка). Піддубний Олексій Юрійович забезпечив комунікацію з гостями англійською мовою на високому рівні.
  З науковими доповідями виступили також і науково-педагогічні працівники кафедри цивільного та господарського права. Доктор юридичних наук, професор Великанова Марина Миколаївна представила дослідження строку дії договору. Кандидат юридичних наук, доцент Панькова Лілія Олександрівна зацікавила аудиторію інтерактивною презентацією щодо особливостей захисту прав споживачів в умовах воєнного стану. PhD, старший викладач Старченко Олена Олегівна висловила своє наукове бачення щодо особливостей визначення авторських прав на твори, створені за допомогою Штучного Інтелекту. Кандидат юридичних наук, доцент Горіславська Інна Вікторівна дослідила особливості інституту ІР-медіації як альтернативного способу вирішення спорів у сфері інтелектуального права. Доктор юридичних наук, професор Світличний Олександр Петрович висвітлив проблематику охорони інтелектуальної власності в контексті набуття Україною статусу кандидата в члени ЄС. Аспірантка кафедри цивільного та господарського права, яка паралельно є студентом Friedrich-Schiller Jena Universität, представила ґрунтовне дослідження перспектив патентування порід тварин.
 
 
  Після активних наукових дискусій учасники та гості конференції були запрошені на екскурсію Музеєм НУБіП України.
 
  ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання приватноправового регулювання в умовах євроінтеграції» проведена кафедрою цивільного та господарського права на високому науковому та організаційному рівні.
  Конференція стала платформою прогресивного наукового мислення та зустрічі науковців різних країн та університетів. Даний захід є взірцем для подальших наукових конференцій в межах Університету.
 
Олексій Піддубний,
завідувач кафедри цивільного та господарського права

  

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook