Студенти факультету тваринництва та водних біоресурсів шанують бджолу

18 травня 2024, 14:43

   За ініціативи Словенії, Організація Об'єднаних Націй, у 2017 році започаткувала Всесвітній День бджоли. Дата святкування припала на 20 травня – день народження першого в історії бджоляра на ім'я Антон Янш (1734 рік).

   Починаючи з 2019 року кафедра бджільництва НУБіП України активно долучається до відзначення Дня бджоли. Як правило, в святкування входять конференції як міжнародні так і всеукраїнські, студентські конференції, різного роду майстер класи та конкурси.

   Цей рік не був виключенням і 16 травня на Голосіївській навчально-дослідній пасіці кафедри бджільництва відбулась Всеукраїнська студентська конференція Молодь у вирішення проблем бджільництва. Понад 30 студентів долучилися до конференції в ролі доповідачів.

    Хайнацький Олександр з власного досвіду розповів про використання меду у виготовленні смаколиків, якими він декілька днів назад, пригощав на кафедрі. 

   Були доповіді, що стосуються медоносів. Зокрема про значення ріпаку в медовому конвеєрі доповіла Чуляй Мирослава.

   Були також і доповіді, що стосується апітерапії. Зокрема, просон на вуликах доповіла Добрівська Валерія, чия доповіді викликала жваву дискусії.

   Оскільки конференція була Всеукраїнська, то до неї в дистанційному форматі долучилися представники Лісоводського професійного аграрного училища, Хмельницька область.

   Усі доповіді були цікавими та актуальними, але декілька з них були найкращими. За підсумками конференції диплом I ступеня отримав Більдюг Валентин з доповіддю Бджільництво Нової Зеландії”. 

   Крім диплому та сертифіката учасника конференції, Валентин отримав ще солодкий приз – 3 літри меду з рук завідувача кафедри бджільництва, професора Повознікова Миколи Гавриловича.

 

Дем'ян Сьорак,
модератор конференції,
староста наукового гуртка “ Бджільництво”,
студент 3 курсу ФТВБ

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook