Виїзне засідання гуртка «Меліоратор»

18 травня 2024 року

У рамках ХІІІ «Фестивалю студентської науки - 2024» студенти першого та четвертого курсів агробіологічного факультету, члени наукового гуртка «Меліоратор» мали унікальну нагоду відвідати Лабораторію випробувань засобів зрошення та дренажу Інституту водних проблем і меліорації НААН.


З цим науковим закладом наш університет пов’язує тривале та плідне співробітництво, як на рівні окремих науковців, підрозділів, так і на загально-інституційному. Основні положення щодо співпраці закріплені офіційною угодою між установами.

Лабораторія випробувань засобів зрошення та дренажу була заснована у 2007 році, з того часу її фахівці проводять значну науково-дослідну роботу з питань іригації, а також надають послуги агровиробникам щодо перевірки конструкцій та якості виготовлення елементів систем мікрозрошення.

      

Специфікою роботи лабораторії з нами ділився, її безпосередній засновник, завідувач відділу зрошення, кандидат технічних наук ІВПіМ НААН Сергій Усатий. Його розповідь про основні тенденції розвитку мікрозрошення в Україні та світі, сучасні напрями, методи та методики проведення досліджень у галузі іригації супроводжувалась масштабною демонстрацією можливостей лабораторії.

      


Яскраві враження залишило по собі гідростатичне випробовування трубопроводу для краплинного зрошення. Але особливе зацікавлення гуртківців викликало спостереження за встановленням витратно-напірних характеристик технічних засобів краплинного зрошення, адже студенти 4 курсу подібні випробування (щоправда адаптовані до навчального процесу) нещодавно проводили власноруч у рамках виконання практичних робіт з дисципліни «Меліорація».

 

Екскурсія проходила у форматі активного діалогу між студентами та експертом Інституту водних проблем і меліорації, який детально відповів на запитання гуртківців щодо особливостей застосування різних способів зрошення за інтенсивних технологій вирощування плодових, овочевих, польових та нішевих культур, а також дав корисні поради з практичних питань щодо вибору фільтрів, крапельниць та датчиків вологості ґрунту.
Заключна частина зустрічі була присвячена проблемам закупорювання крапельниць-водовипусків, що є серйозним викликом для практиків під час роботи з системами мікрозрошення. Науковці лабораторії систематично досліджують причини виходу з ладу крапельниць, пропонуючи споживачам варіанти профілактики та шляхи вирішення проблеми. Студентам - гуртківцям була надана можливість на короткий час також стати дослідниками та спробувати визначити природу засмічення конкретного краплинного емітера, причиною порушення роботи якого стало проникнення кореневої системи рослини всередину конструкції.

 

 


Щиро вдячні  Сергію Усатому та керівництву ІВПіМу за можливість побувати у лабораторії, познайомитись з сучасними технологіями мікрозрошення та методиками випробувань їх складових елементів.

 

Софія Курман, студентка 4 курсу 6 групи

агробіологічного факультету

Анна Ярош, доцентка кафедри ґрунтознавства та

 охорони ґрунтів ім. проф. М.К. Шикули,

наукова керівниця гуртка «Меліоратор»


Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook