Писанковий розпис: подорож у світ української традиції

12 квітня 2024, 15:00
Факультет землевпорядкування

 11 квітня 2024 року студенти 2 курсу групи 2-ЗВ-3, разом зі своїм куратором асистентом кафедри геодезії та картографії Яніною Степчук, мали чудову можливість долучитися до майстер-класу з розпису писанок. Цей захід подарував їм не лише нові знання та навички, але й незабутні емоції та відчуття єднання з українською культурною спадщиною.

Писанкарство – це не просто створення красивих візерунків на яйцях. Це глибока традиція, що сягає корінням у сиву давнину. Кожен символ, кожна лінія на писанці має своє значення, свою історію. Вона є оберегом, символом весни, оновлення та перемоги життя над смертю.
Під час майстер-класу студенти дізнались про основні етапи розпису писанок, про символіку кольорів та орнаментів. Їм продемонстрували традиційні техніки нанесення візерунків бджолиним воском та фарбування натуральними барвниками.

 

З великим запалом та старанням студенти взялись за роботу. Дехто з них вже мав досвід розпису писанок, а для декого це був перший раз. Проте, під чуйним керівництвом неймовірної майстрині, в.о. завідувача кафедри геоінформатики і аерокосмічних досліджень Землі Антоніни Москаленко, всі без винятку впорались з завданням і створили власні унікальні писанки.


"Це було дуже цікаво, – поділилась враженнями студентка групи 2-ЗВ-3 Аня Тараненко Я ніколи раніше не розписувала писанок, але мені дуже сподобалось. Це дійсно захоплююче заняття, яке потребує терпіння, уважності та творчості."


"Я радий, що студенти мали можливість познайомитися з цією давньою українською традицією, – сказав студент групи Михайло ІсаєвПисанкарство – це не лише мистецтво, але й частина нашої культурної ідентичності. Важливо, щоб молодь знала та шанувала свої звичаї та традиції."

Майстер-клас з розпису писанок став для студентів 2 курсу не лише цікавим дозвіллям, але й цінним уроком української історії та культури. Вони здобули нові знання та навички, відчули себе частиною українського народу та зберегли на згадку про цей день чудові писанки, створені власними руками.

 


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook