Професори НУБіП у граматичних обріях відомої вченої Катерини Городенеської

24 листопада 2023 року
НУБіП України

    В Інституті української мови НАН України відбулася Міжнародна наукова конференція «Граматичний портрет української мови у ХХІ сторіччі» на пошану доктора філологічних наук, професора Катерини Григорівни Городенської, яка є знаним в Україні фахівцем у галузі функціональної та категорійної граматики. Має вагомі й різновекторні напрацювання в теорії деривації. Уперше в лінгвоукраїністиці розробила теоретичні засади синтаксичної деривації, випрацювала концепцію дериваційного синтаксису, що започаткував нову галузь синтаксичної науки. Застосувала функціонально-семантичний підхід до аналізу та систематизації дериваційних морфем, який посприяв виокремленню нової, синтаксично орієнтованої галузі словотвірної морфеміки. Останнім часом працює в галузі категорійного словотвору та синтаксису, розробляє теоретичні засади словотвірних і синтаксичних категорій. Катерина Григорівна має потужну наукову школу. Більшість її учнів взяли участь у конференції.

   

Професори НУБІП доєдналися до вітань ювілярці, а також представили свої доповіді: Світлана Харченко (Зміни в синтаксичній будові української літературної мови в період відновленої державности України); Микола Степаненко (Українська концепція багатовимірности складносурядного речення); Марина Навальна (Нові вияви словосполук у мові українських медіа).

Катерина Городенська не тільки визнаний граматист, вчений, вона патріотка – віддана українському слову, рідній землі, Україні!

Нині мене найбільше тішить те, що українці повертаються, хай і не так швидко, як би хотілося, до свого українства. І прийдуть до нього, якщо усвідомлять себе великим вільнолюбним народом, якщо українська мова стане для них такою самою природною потребою, як повітря і вода, буде мовою повсякденного спілкування на рідній українській землі. Саме через українську мову та культуру пролягає шлях до справжньої української України, – зауважила Катерина Григорівна.

Упродовж двох днів до конференції Інституту української мови НАН України долучалися учні професора Катерини Городенської, видатні українські та зарубіжні вчені, поціновувачі українського – понад ста учасників дискутували про проблеми української мови, про важливість її в сучасних умовах – понад усе, про красу і неперевершеність рідної мови!

Марина Навальна,
в.о. завідувача кафедри журналістики та мовної комунікації

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook