Вітаємо з Днем народження Вчителя – доктора ветеринарних наук, академіка НААН, Заслуженого діяча науки і техніки України Мазуркевича Анатолія Йосиповича

18 вересня 2023 року

 Сьогодні, 18 вересня 2023 року, виповнюється 83 роки з дня народження доктора ветеринарних наук, професора кафедри хірургії і патофізіології ім. акад. І.О. Поваженка, академіка НААН, Заслуженого діяча науки і техніки України Мазуркевича Анатолія Йосиповича. 

Мазуркевич А.Й. – провідний вчений в галузі експериментальної патології. Його роботи мають фундаментальний характер і спрямовані на вивчення реактивності організму тварин у відповідь на вплив фізичних, хімічних та біологічних чинників довкілля, виявлення біологічної активності стовбурових клітин залежно від їх видової приналежності, способів отримання, культивування та застосування у ветеринарній медицині, особливостей взаємовідношень трансплантованих стовбурових клітин з організмом тварин-реципієнтів. Мазуркевич А.Й. автор більше 350 друкованих праць, у т.ч. 18 підручників, навчальних посібників та монографій, серед яких зокрема підручник «Патофізіологія тварин», два видання «Практикуму з патологічної фізіології сільськогосподарських тварин», «Практикум з фізіології сільськогосподарських тварин», монографія «Болезни собак и кошек», атлас-монографія «Пухлини дрібних свійських тварин: клініка, діагностика, лікування», монографія «Продукти біотрансформації нітратів та сечовини у тваринному організмі (за даними ангіостомії, біопсії)», підручники «Патофізіологія та патологічна анатомія тварин», «Ветеринарна імунологія». Мазуркевич А.Й. є співавтором Закону України «Про ветеринарну медицину», Державного стандарту вищої освіти з напряму «Ветеринарна медицина», ряду рекомендацій науково-методичного та науково-практичного змісту. Має понад 20 патентів та авторських свідоцтв, є співавтором 3 нових лікарських препаратів, зареєстрованих в Україні. Анатолій Йосипович підготував 8 докторів та 18 кандидатів ветеринарних наук. Мазуркевич А.Й. також бере активну участь і в громадській діяльності. Він є головою Всеукраїнського товариства ветеринарних патологів, членом експертної ради Комітету України з державних премій, міжгалузевої ради НАН України з питань аграрного сектору; членом науково-технічної ради МінАП України, науково-методичної ради Держдепартаменту ветеринарної медицини, Міжвідомчої комісії з біоетики та біобезпеки. Член 2 спеціалізованих вчених рад із захисту докторських дисертацій (НУБіП України); тривалий час був членом експертної ради ВАК України, членом колегій: Державного департаменту ветеринарної медицини при МінАП України та Управлінні ветеринарної медицини Київської міської держадміністрації, член Надзвичайних протиепізоотичних комісій: при Кабінеті Міністрів України та при Київській міській держадміністрації. За доброту та щирість Анатолія Йосиповича знають, люблять та поважають не лише в Україні, а й за кордоном.

Дорогий Вчителю, Наставнику!  Вітаємо Вас з Днем ​​народження! Бажаємо Вам міцного козацького здоров’я, довгих літ життя, душевного спокою, гордості за наші успіхи. Нехай кожен день Вашого життя супроводжується творчим натхненням, радістю відкриттів і перемог. Посмішок Вам, щастя і благополуччя! Ви – професіонал своєї справи. Ми пишаємось тим, що є Вашими учнями. Нехай кожна Ваша ідея втілиться в життя, кожне починання буде успішним, а кожен день – плідним. Низькй уклін за Вашу працю!

 

Від імені учнів, колективу кафедри, Микола Малюк

 
 

 

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook