Учена рада гуманітаріїв: аналізуємо зроблене, думаємо про майбутнє, працюємо на майбутнє, зберігаємо і примножуємо інтелектуальний потенціал України

8 червня 2023 року

«Окупанти визначили своїми ворогами культуру, освіту та людяність.
І не шкодують для них ні ракет, ні бомб.
Україна, яка прагне бути конкурентоспроможною в сучасному світі,
має визначити освіту та науку своїми стратегічними сферами».
Володимир Зеленський, Президент України

 

І навіть у складний воєнний час життя триває. А це означає, що маємо аналізувати зроблене, думати про майбутнє, працювати на майбутнє, зберігати і примножувати інтелектуальний потенціал України. Як цього досягати, на що спиратися в щоденній праці, як покращити набір нових студентів на гуманітарно-педагогічному факультеті ‒ усе це обговорювали і шукали рішення на вченій раді 7 червня 2023 в очно-дистанційному форматі.

Порядок денний відкрила голова вченої ради, декан гуманітарно-педагогічного факультету Інна Савицька, яка поінформувала членів ученої ради, запрошених, присутніх про підсумки діяльності гуманітарно-педагогічного факультету у травні, зокрема завершилася сесія в студентів 4 курсу, завершується сесія і студентів 1-3 курсів, магістрів 1 року навчання; 25 травня 2023 року успішно проведена Секція 4. «Якість освіти та гуманітарна наука в умовах війни та глобальних викликів »в межах Міжнародної науково-практичної конференції «Екологічна складова продовольчої безпеки в умовах глобалізації та воєнного стану» (до 125-річчя НУБіП України); про підготовку до ЄВІ з англійської мови та логіку (безкоштовно); поновлено сертифікат, що дозволяє готувати студентів та науково-педагогічних працівників до міжнародних іспитів різних рівнів, зокрема Кембриджських іспитів з англійської мови: про наукові, науково-практичні та культурно-спортивні заходи, які провели кафедри факультету. Декан визначила завдання на літній період: навчальні і виробничі практики, атестація бакалаврів-випускників, підготовка до нового навчального року і, чи не найбільше зосередивши увагу, на проведенні успішної вступної кампанії 2023 року.

 

На порядок денний були винесені конкурсні питання. Шляхом таємного голосування вчена рада підтримала рекомендації кафедр і підтримала кандидатури Людмили Білан на заміщення посади доцента кафедри управління та освітніх технологій, Ірини Вакуликкафедри журналістика та мовної комунікації, Нелі Зуєнкокафедри іноземної філології і перекладу, Оксани Олійник та Людмили Омельченкокафедри психології, Юрія Рожкова та Олени Сиротіноїкафедри романо-германських мов і перекладу, Наталії Шевченкокафедри міжнародних відносин і суспільних наук.Наукову доповідь за темою «Ментальна репрезентація плину часу: психологічні експерименти та філософські рефлексії» представ професор кафедри психології Олексій Полунін. В його дослідній роботі були представлені аргументи щодо здатності когнітивної системи продукувати не одну, а кілька репрезентацій плину часу; історична перспектива і погляд з теперішнього на питання про те скільки репрезентацій плину часу когнітивна система здатна продукувати; релевантність ідеї про множинність ментальних репрезентацій плину часу для окремих досліджень в когнітивістиці і філософії.
В обговоренні взяли участь професор кафедри журналістики та мовної комунікації Марина Навальна, професор кафедри міжнародних відносин і суспільних наук Олександр Шевчук, професор кафедри психології Віталій Шмаргун, завідувач кафедри педагогіки Руслан Сопівник, завідувачка кафедри філософії та міжнародної комунікації Валентина Культенко.

 

Вчена рада затвердила теми дисертаційних досліджень аспірантам 2023 року вступу: Романа Бабковича «Формування екологічної культури майбутніх фахівців агропромислової галузі в освітньому середовищі університетів наук про життя» на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 11 Освітні, педагогічні науки; Світослава Кияшка «Підготовка майбутніх керівників закладів освіти в магістратурі до використання систем штучного інтелекту» (за основу) на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності «Професійна освіта»; Сергія Гончара «Підготовка тренерів-викладачів спеціалізованих закладів освіти до застосування інноваційних освітніх розвивальних технологій» на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності «Професійна освіта»; Олександра Видиборця «Формування готовності майбутніх керівників закладів освіти до застосування інноваційних управлінських технологій» на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності «Професійна освіта»; Олександра Ніколаєва «Буряківництво в Україні: становлення, тенденції та особливості розвитку (ХІХ-ХХІ ст)» (за основу) на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 032 «Історія та археологія»; Антона Купцова «Когнітивні стилі в структурі управлінської культури менеджерів аграрних компаній» на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності «Психологія».

Вчена рада схвалила рекомендації навчально-методичної ради гуманітарно-педагогічного факультету, схвалила до друку навчально-методичні матеріали. Це озвучила голова навчально-методичної ради факультету Світлана Амеліна.

           
Декан гуманітарно-педагогічного факультету Інна Савицька, підсумовуючи роботу вченої ради, зазначила, що першорядним також є і питання профорієнтаційної роботи, оберти якої не можна збавляти навіть в умовах війни, адже закордонні університети створюють привабливі умови вступу для наших випускників. Постійної роботи вимагає залучення студентів-бакалаврів до ЄВІ для вступу на навчання в магістратурі.
Інна Миколаївна наголосила, що в умовах воєнного стану активне поширення інформації про спеціальності факультету в соціальних мережах, індивідуальні онлайн-бесіди, залучення студентів до проведення профорієнтації – найважливіші і чи не єдині способи проведення профорієнтації.Завершуючи зустріч, голова вченої ради гуманітарно-педагогічного факультету Інна Савицька подякувала членам ученої ради за активність, поради та рекомендації, які прозвучали від них протягом засідання, визначила пріоритетні напрями і завдання для колективу гуманітарно-педагогічного факультету на літні місяці 2023 року та порадила берегти себе та своє здоров’я для результативної роботи під час вступної кампанії 2023 року і в наступному 2023/2024 навчальному році.
Члени вченої ради розглянули й інші важливі питання життєдіяльності гуманітарно-педагогічного факультету.

Світлана Гейко,
секретар вченої ради гуманітарно-педагогічного факультету,
доцент кафедри філософії та міжнародної комунікації

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook