Гуртожиток №6: беремо і робимо або нарис нашої роботи впродовж навчального року

7 червня 2023 року
  Напевно, не варто робити перерахунок статей, у яких ми звітували Вам про проведені роботи у нашому маленькому осередку любові і тепла – гуртожитку №6 НУБіП України. Та, незважаючи на це, ми й надалі продовжуємо стрімко розвиватися і рости над собою. Тому хотілося б підвести підсумок праці впродовж усього навчального року. І доцільніше розбити це на невеликі блоки, які у повній мірі передадуть атмосферу згуртованості заради спільної мети – комфорту мешканців даного гуртожитку. Тому, почнімо!

  Ні для кого не секрет, що одними з найважчих днів для кожної команди студентської ради та адміністрації гуртожитку, є період поселення студентів та першокурсників. А зважаючи на воєнний стан та розкиданість по всьому світу, цей процес був трішечки напруженим. Але завдяки духу згуртованості та відчуття команди, навіть цей поріг ми змогли перейти. І варто виокремити, що саме у складних ситуаціях гартується міць! Так, дружніми зусиллями адміністрації та команди студентської ради, було проведено поселення у два етапи і заселено більш ніж 600 студентів.

  І, якщо тут вже можна видихнути, мовляв «Основна робота зроблена», то це було б дуже великою помилкою. Період після поселення є одним з найважчих, оскільки адаптація новоприбулих студентів деколи дається тяжко. Тож, аби оминути цієї лихої долі, було вирішено проводити часті зібрання мешканців гуртожитку з обговоренням побутових питань, алгоритму дій у разі сигналу повітряної тривоги та інших питань, за участі представників деканату факультету ветеринарної медицини, адміністрації гуртожитку, вихователів, а також окремі зібрання зі студентською радою.
   До цього ж варто додати, що постійно працюють наші моніторингові канали у мережах Телеграм та Інстаграм, на базі яких студенти могли задавати свої питання, а наші модератори в режимі реального часу вели прямі трансляції з відповідями або ж надавали ґрунтовні консультації.

  А тепер варто зупинитись на покращенні та облаштуванні кімнат до нового навчального року. Хочемо навести вам деяку статистику: так, на факультеті ветеринарної медицини до ремонтних робіт було залучено понад 30 кімнат, з яких 18 відремонтовано капітально, а 12 – косметично. На гуманітарно-педагогічному факультеті на ремонт було зосереджено 18 кімнат, з них 11 підлягали капітальному ремонту, 7 – косметичному. Активній підготовці до ремонтних робіт сприяли наші студенти: виносили старі меблі, які були замінені на нові, зачищали стіни та фарбували підлогу а також хочим висловити вдячність ремонтній бригаді НУБіП України. Щодо загальних місць користування – у багатьох було змінено крани та ін.

  Зважаючи на постійні зміни та оновлення кімнат, змінювався й зовнішній вигляд гуртожитку.
  Так, було проведено косметичний ремонт фасаду будівлі, висаджено нові квіти, проведений благоустрій навколишньої території. У самому холі: замінені стенди про студентське життя, оновлено загальний інформаційний стенд, де можна віднайти посилання на соцмережі гуртожитка, номера телефонів різних майстрів, алгоритм дії під час повітряної тривоги, оголошення про різні культурно – мистецькі та спортивні заходи. 

 

 

  З ініціативи адміністрації гуртожитку Фещенко Тетяни та Масаловича Юрія, було вирішено провести капітальний ремонт кабінету студентської ради. Заміна освітлення, фарбування стіл, пошив нових штор було зроблено за рахунок студмістечка, а закупівля необхідних крісел – мішків, магнітної дошки, канцелярії – за допомогою і сприяння декана факультету ветеринарної медицини Миколи Цвіліховського та благодійного фонду «Голосіївська ініціатива».
  На даному етапі відбувається доукомплектування робочих зон і з 1 вересня ми знову радо будемо зустрічати наших мешканців у новому освітньому просторі! А допоки функціонують зал відпочинку та оновлена читальна зала. 

 

  Найбільш важливим питанням постала безпека студентів під час перебування у столиці, яка хвилювала як адміністрацію університету та факультету, так і керівництво студмістечка і гуртожитку. Згідно рекомендацій Київської міської військової адміністрації кожен гуртожиток та навчальний корпус має мати облаштоване, згідно норм і вимог, бомбосховище. Гуртожиток №6 не залишився осторонь при вирішенні цього питання: повноцінне сховище з питною та технічною водою, ковдрами, матрацами, належним освітленням та вентиляцією, аптечками, а також наявністю Інтернет – мережі – слугує для безпеки студентів під час повітряних тривог. Облаштування належного укриття є результатом невпинної та кропіткої роботи мешканців та адміністрації гуртожитку. Укриття відчинене цілодобово.

  Завдяки зусиллям ректорату, деканату факультету ветеринарної медицини, дирекції студентського містечка, адміністрації і студентської ради гуртожитку та ремонтній бригаді НУБіП України, постійно відбуваються суттєві зміни щодо покращення умов проживання студентів, за що їм щира вдячність.

 

  Наступним пунктом хотілося б розкрити підтримання чистоти у місцях загального користування студентів та їх особистих кімнатах. Щочетверга на усіх поверхах гуртожитку проводиться так званий «Чистий четвер», де студенти дружньо наводять лад у кімнатах, на кухнях, умивальниках, також не забувають і про санітарний день душових кімнат. Відповідальність за проведення та виконання даних заходів лежить на старостах поверхів та санітарному секторі Студентської ради.

 

 

  А як же культурно – масове життя студентів, запитаєте Ви. Так ось, навіть в умовах блекаутів, поневірянь, ми й надалі намагалися підтримувати вогник надії всередині кожного. Часті флешмоби на платформах соціальних мереж, прикрашання гуртожитку до Гелловіну, Нового року та Різдва, акція з подарунками до Дня святого Валентина, пост – історії до Дня студента та 125-річчя НУБіП України, змагання з армреслінгу та конкурс «Креативна вишиванка», «Speed dating», перегляд матчів з боксу та Євробачення - будь – яке різноманіття для добробуту наших студентів, аби кожен віднайшов щось своє.
  Варто також зауважити, що вже третій рік у читальному залі гуртожитку облаштований буккросинг, асортимент якого постійно поповнюється.

 

 

 

  Окрім того, наш гуртожиток є постійним активним волонтером. Так, вже майже рік ми співпрацюємо з ГО «Пліч – о – пліч», якому передаємо використанні електронні сигарети, з яких хлопці створюють системи скидання для дронів та ін.

 

  Але хочеться сказати, що без вдалої команди, ми мало чого б досягли. Так, провівши анонімне анкетування серед студентів, ми поцікавились, що ж вони думають про діяльність Студентської ради:

  1. Студентська рада дала мені можливість більше комунікувати. Вона навчила мене роботи в команді, бути керівником та нести відповідальність.
  2. СР – це можливість ініціативної групи людей реалізувати свою креативність і потенціал розвитку студентського життя. Це дає змогу відчувати себе частиною маленької сім’ї, що робить великі кроки.
  3. Це можливість внутрішнього розвитку в різних аспектах, удосконалення своїх лідерських якостей та змога прокачувати творчу сторону себе.

  На думку голови Студентської ради Араньоша Олександра: Студрада – це відповідальність за свої вчинки та дії, оскільки ти відстоюєш інтереси більше 600 – от людей і до кожного маєш знайти власний підхід. Це навіть не робота, це як стиль життя, щось своє, рідне. А підбір вдалої команди – це вже успіх.

  «Не існує таких завдань, які б не можна було виконати – такої позиції притримується заступниця голови Красновид Ольга, – головне зрозуміти принцип командотворення і тайм-менеджменту, тоді робота буде йти швидше».

  Ну що ж, на цій позитивній ноті хочемо завершити наш нарис про буремний навчальний рік, подякувати усім Вам за допомогу у нашій нелегкій справі, а адміністрації гуртожитку та факультету – за довіру та мудрі поради.

   Бажаємо Вам наснаги та успіхів і хочемо дати маленьку пораду від усієї нашої команди: робіть те, що вмієте, ставте цілі та задачі, які дійсно зможете виконати.

Ольга Красновид,
заступниця голови Студентської ради гуртожитку №6

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook